reklama

Keňská vláda končí s papírováním – koupila iPady

Keňská vláda končí s papírováním – koupila iPady
2014-01-24T07:04:17+01:00
• 25. 1. 2014

Trendem posledních let je převádět většinu dokumentů určených k archivaci do elektronické podoby a dokumenty, které nejsou nějak důležité, již vůbec netisknout. Spousta firem proto kupuje chytrá zařízení pro zefektivnění práce a dalším příkladným uplatněním může být rovnou i celá vláda. Právě v Keni se členové parlamentu a senátoři dočkali nových iPadů, které zakoupili přímo od Applu.

Apple

I přes astronomicky stoupající hrubý domácí produkt, který se za posledních 5 let více než zdvojnásobil, přistoupili k nákladnému kroku, podle něhož členové vlády údajně sníží náklady na tisk. Vláda vynaložila v přepočtu 350 000 dolarů (tj. v přepočtu 7,11 milionů korun) na nákup 450 iPadů, kde jeden kus vyšel na 640 až 815 dolarů (tj. 13 016 – 16 575 Kč).

Každopádně nejde o žádné přelomové řešení a už vůbec ne v Africe, protože například sousedská Uganda učinila podobný krok v minulém roce. Dokonce ve Velké Británii od roku 2012 probíhá zkušební uplatnění iPadů v parlamentu nebo od začátku loňského roku policejní složky na Novém Zélandu využívají při práci iPhony a iPady.

iPady v Ugandě

Zdroj: appleinsider.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim