reklama

Huawei potvrdil nový 64bitový procesor

Huawei potvrdil nový 64bitový procesor
2014-01-16T20:28:09+02:00
• 16. 1. 2014

Společnost Huawei je převážně známa díky svým cenově dostupnějším modelům. Samozřejmě na trh dodává i top modely, jenž mají poměrně slušnou výbavu. Kromě toho si Huawei dokáže vyrábět vlastní procesory, byť ne vždy je osazuje do všech svých zařízení.

Huawei

Právě v tomto týdnu došlo k potvrzení nových procesorů samotným CEO společnosti Richardem Yu. Na sociální sítí Weibo uvedl alespoň základní specifikace budoucích SoC, které ponesou označení Hisilicon. Zatím jsou dokončeny práce na dvou typech. První z nich je vyráběn 28nm technologií a obsahuje čtyři jádra Cortex A9.

Druhý již nabídne větší výkon, jelikož disponuje technologií big.LITTLE. V tomto případě bude obsahovat čtyři jádra Cortex A15, která budou zajišťovat vysoký výkon. Zbylá 4 jádra jsou úspornější pro nenáročné operace – Cortex A7. Oba modely budou nabízeny s modemy GSM/WCDMA/TD-SCDMA/TD-LTE a FDD-LTE.

Kromě těchto novinek byl přislíben další model, který bude představen v průběhu tohoto roku. Bude se jednat o 64bitový procesor disponující jádry Cortex A53 a Cortex A57. I v tomto případě půjde o osmijádrový procesor, ale nevíme, jestli bude využita technologii HMP (Heterogenního Multi-Processing), která by umožnila využití všech jader najednou.

Cortex_A57_600 Cortex_A53_600

Bohužel je tu menší problém se systémem Android, jelikož nativně není určen pro 64bitové procesory. V tomto ohledu je nejdál v úpravách Intel, který se svým pokrokem již pochlubil. Huawei tedy bude muset zapracovat na svém řešení, nebo počkat na Google, až vytvoří 64bitový Android.

Prozatím tedy máme přislíbeno, že se letos dočkáme vstupu společnosti Huawei do 64bitového mobilního světa. Na kompletní a přesné specifikace si budeme muset počkat. Zatím neznáme datum oficiálního představení.

Zdroj: gsminsider.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat