reklama

HP se vrací na trh s mobily

HP se vrací na trh s mobily
2014-01-15T14:44:41+01:00
• 15. 1. 2014

Už to budou tři roky, co společnost HP ukončila své působení v mobilním trhu. Zároveň skončila éra zařízení s WebOS, ale naštěstí tento systém žije v trochu jiné formě dál.

hp-slate6-1025-a

Minulý rok jsme se dočkali od HP několika tabletů s Androidem. Dnes se tato společnost vrací oficiálně na trh s vlastními smartphony. Bohužel někteří zájemci budou zklamáni, jelikož si výrobce vybral zatím jen jeden trh. Jedná se konkrétně o Indii, ale na druhou stranu je možné, že se nakonec pokusí o globálnější působnost.

V tuto chvíli tedy do své nabídky zařadil dva modely – HP Slate 6 a Slate 7. Asi tušíte, co tato čísla znamenají. Jedná se přímo o velikosti displejů. V prvním případě máme 6palcovou úhlopříčku s rozlišením 1280 x 700 pixelů, druhý model nabízí 7 palců s rozlišením 1280 x 800 pixelů.

hp_slate6

Asi byste je zařadili do kategorie tabletů, ale HP si vymyslelo nové označení – “voice tablets”. Raději toto nebudu překládat a mohu jen doufat, že nevznikne další kategorie. Ostatně podobných zařízení na trhu je již několik.

Oba modely dále nabízejí Android 4.2 Jelly Bean, čtyřjádrový procesor a 16GB interní úložiště, které jde rozšířit o microSD kartu až o velikosti 32 GB. Na zadní straně najdeme 5MPx foťák a na přední je 2MPx kamerka. Tloušťka obou modelů je pod 10 milimetrů. Nad i pod displejem najdeme reproduktory, jako tomu je třeba u některých modelů HTC.

Budeme si muset asi počkat na nějaký plnohodnotnější návrat HP, pokud se vůbec někdy uskuteční. Tato zařízení jsou příliš velká pro evropský trh, kde se více daří menším modelům.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim