reklama

K Cyanogen Inc. se přidávají zakladatelé jiných komunitních ROM

K Cyanogen Inc. se přidávají zakladatelé jiných komunitních ROM
2014-01-27T06:30:17+01:00
• 27. 1. 2014

První investice do nově vzniklé společnosti Cyanogen Inc. činila 7 miliónů dolarů a záhy se objevila další injekce ve výši 23 miliónů dolarů. I přes počáteční neshody uvnitř firmy se zdá, že růst pokračuje, a ne zrovna v malém měřítku.

Už několikrát jsme se dočkali oznámení, že Cyanogen Inc. nabírá další pracovníky. To jsme mohli chápat tak, že v podstatě se jedná o běžné rozšiřování řad vývojářů anebo jiných pozic. V posledních několika dnech jsme se dočkali celkem překvapivých informací. Dalším nováčkem týmu je Roman Birg, který založil populární ROM AOKP – Android Open Kang Project. Její stáří je přibližně kolem dvou let.

aokp-logo-large1

Další novým členem je Clark Scheff, jenž je znám jako a.k.a. 0xD34D. Ten má za sebou projekt ChameleonOS (ChaOS), který vychází z CyanogenMod. Tato ROM vznikla v minulém roce a ještě si nezískala velkou základnu fanoušků, ale zřejmě Clark zaujal šéfy Cyanogen Inc.

d00d6195e465492a53018fde0f1b8b9a

V brzké době se objeví nový smartphone od společnosti OnePlus, který bude vybaven již v základu systémem CyanogenMod. K tomu musíme připočítat další práce na CyanogenMod Instalátoru. To nám ukazuje, že nových tváří a zkušených lidí je zapotřebí. Možná se tak díváme jen na začátek pořádného vzestupu kdysi jen komunitního projektu vycházejícího z Androidu.

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim