reklama

China Mobile si objednal 1,4 milionů iPhonů 5S

China Mobile si objednal 1,4 milionů iPhonů 5S
2014-01-19T09:50:21+01:00
• 19. 1. 2014

Už začátkem ledna oznámil největší čínský operátor China Mobile, že v prvních dvou dnech si kultovní iPhone 5S a 5C předobjednalo pouhých 100 tisíc zákazníků. V tu chvíli nebylo přesně známo, kolik kusů poslední generace iPhonů na trhu si vůbec tento poskytovatel mobilních služeb nechal vyrobit. Nicméně karty jsou víceméně odkryty, protože počet nakoupených zařízení od Applu přineslo hned několik zahraničních zdrojů.

China Mobile

Během týdne odstartovaný oficiální prodej iPhonu 5S u operátora s aktuálně 763 miliony zákazníků by měl probíhat hladce. China Mobile vysokým prodejům iPhonu 5S věří, čemuž odpovídá údajný nákup 1 milionu zařízení. Zahraniční server The Wall Street Journal dokonce toto číslo poupravil na 1,4 milionu dodaných zařízení, která mají být přímo určena jak pro nové zákazníky, tak i předobjednávky, jejichž přesný počet není znám.

Podle nejmenovaného zdroje by mělo jít o dodávku kolem 1 milionu iPhonů, přičemž Apple dále neinformoval Foxconn o přípravě dalších zařízení pro tohoto operátora. Jeho konkurenti, China Telecom a China Unicom, nabízejí v prodeji iPhone 5S již od loňského roku za mnohem nižší ceny, aby zákazníci nepřešli k prominentnímu China Mobile.

Společnost Apple si od toho obchodu s China Mobile velmi slibovala. Část ze 760 milionů zákazníků by mohl rapidně zvýšit podíl Applu na mobilním trhu s chytrými telefony v Číně, kde momentálně zabírá pouze 6 %.

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat