reklama

Nový patent Applu popisuje bezkontaktní platby

Nový patent Applu popisuje bezkontaktní platby
2014-01-19T09:00:47+01:00
• 19. 1. 2014

Na internetu se objevil nový patent Applu, jenž popisuje novou technologii v oblasti mobilních plateb. Nový systém placení by měl být bezdotykový a mohl by pro zabezpečení teoreticky využívat senzor otisků prstů TouchID, který jsme viděli v nejnovějším iPhonu.

patent_ibeacon_payment_wireless

Technologie popisovaná v patentu používá dva různé druhy bezdrátové komunikace k iniciaci platby. Párování by tak probíhalo buď přes technologii NFC, jak to již z dnešních smartphonů známe, avšak zrovna Apple tuto technologii příliš nepodporuje. To bylo vidět i na WWDC, kde si právě z NFC dělal žertíky a propagoval svůj AirDrop přes WiFi. Druhou možností je pak iniciace a průběh přes WiFi a Bluetooth. Po propojení zařízení s terminálem by bylo pak požadováno určité bezpečností ověření, které by mohlo probíhat právě přes TouchID. Poté se již zašle šifrovaný kód, který se následně po přenosu zpátky dešifruje.

Uvidíme, zda se někdy dočkáme integrace podobné technologii, již před příchodem iPhonu 5s se předpokládalo použití NFC právě pro tyto platby, to se ale nestalo. Třeba se dočkáme letos v novém iPhonu.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim