reklama

Apple vrátil rodičům 32,5 milionů dolarů za neoprávněné nákupy

Apple vrátil rodičům 32,5 milionů dolarů za neoprávněné nákupy
2014-01-18T09:00:18+01:00
• 18. 1. 2014

Apple se dohodl na vyplacení 32,5 milionů dolarů, aby urovnal vzniklé ztráty za neoprávněné nákupy. Jedná se v podstatě o rodiče malých dětí, kterým byla stržena platba za nakoupené mobilní aplikace bez jejich schválení. Vypořádání s FTC (Federální obchodní komise) bylo ohlášeno ve středu a požaduje, aby Apple změnil své postupy účtování. Především nutného potvrzení nákupu majitelem účtu před platbou za aplikaci.

app-store

FTC tvrdí, že Apple dostatečně neinformuje držitele účtu o tom, že zadáním svého hesla do App Store otevírá 15 minutové okno, ve kterém si děti mohou nakupovat defacto neomezeně. Jedna holčina tak utratila 2600 dolarů ve hře Tap Pet Hotel a jiné podobné scénáře ve hrách jako např. Dragon Story nebo Zoo Friends. K soudu se prý dostalo desítky tisíc stížností.

CEO Tim Cook (Generální ředitel společnosti Apple) uvedl v interní zprávě pro své zaměstnance, že se Apple rozhodl vyrovnat s FTC, než čelit táhnoucí se právní bitvě. Navíc změny, které FTC požaduje, má Apple v plánu realizovat do svého mobilního systému iOS.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Martin Krejza

Zajímám se o mobilní platformy a v současné chvíli vlastním zařízení s iOS a OSX.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim