reklama

Indický mobilní trh se má letos stát druhým největším na světě

Indický mobilní trh se má letos stát druhým největším na světě
2014-01-18T08:15:59+02:00
• 18. 1. 2014

Nový výzkum Mediacells, který jako první přinesl zahraniční server The Guardian, předpovídá chytrým telefonům velice slibný rok, kdy bude rapidně stoupat počet prodaných zařízení. Do popředí se dostanou země, které zaujímají největší počet světové populace. Překvapením v celosvětovém žebříčku může být umístění Indie na druhém místě, kde stále více společnostní chce využít hospodářský potenciál této rozvojové země.

Android Čina

První pozice padne Číně, kde se za rok 2014 očekává prodej 283 milionů zařízení. Následně v závěsu pokračuje Indie s populací 1,21 miliard obyvatel a prodanými 225 miliony telefonů. Na třetí místo dosáhnou Spojené státy s předpovídanými 89 miliony. Celkový součet prvních tří zemí svými prodeji jasně převálcuje zbývajících sedm států o více než dvojnásobek.

Podle ředitele Mediacells, Brada Rees, by se jen ve Spojených státech mělo každý měsíc prodat 3 miliony chytrých telefonů, přičemž největší zájmová skupina bude mít teprve 14 let a méně. Co se týče bližších jmen výrobců chytrých telefonů, vedoucí příčky údajně zabere Motorola a Samsung společně s LG.

Analýza MediacellsAnalýza Mediacells 2

Zdroj: theguardian.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim