reklama

Google chystá změny v Obchodě Play – dotknou se nákupů

Google chystá změny v Obchodě Play – dotknou se nákupů
2014-01-18T10:30:45+01:00
• 18. 1. 2014

V tomto týdnu jsme se dozvěděli, že společnost Apple musí vrátit peníze rodičům za neoprávněné nákupy aplikací jejich dětmi. Nejedná se o nijak extrémně vysokou částku, ale rozhodnutí zřejmě vyvolá další reakce.

Google by se v podobné případě také mohl potýkat s Federální obchodní komisí, jelikož Obchod Play dovoluje taktéž neoprávněné nákupy dětmi.

U Applu šlo o to, že po zadání hesla do obchodu s aplikacemi se otvírá 15minutové okno, během kterého můžete uskutečnit další nákupy. V tomto případě již bylo rozhodnuto, ale Google má dvojnásobný limit.

Save-Droid

Takže po zadání hesla do Obchodu Play se otvírá 30minutová doba, kdy lze uskutečňovat nákupy a to i v samotných aplikacích.

Tiskový mluvčí Googlu sdělil novinářům, že v tuto chvíli pracují na řešení, které by mělo přinést větší kontrolu nad nákupy. Není zcela jasné, jestli se jedná o dlouhodobé přípravy, nebo je to reakce na nedávné rozhodnutí FTC.

Bohužel nevíme, jakou cestou se Google bude ubírat. Možná samotné okno zkrátí nebo zavede další ověření pro nákup. Musíme se nechat překvapit, co si na nás vymyslí.

Zdroj: androidcommunity.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim