reklama

Windows Phone a RT: licenční poplatek za 25 až 90 dolarů

Windows Phone a RT: licenční poplatek za 25 až 90 dolarů
2013-12-20T07:20:18+02:00
• 20. 12. 2013

V poslední době hojně probíraným tématem, jež se týká společnosti Microsoft, je možnost nabízení operačního systému Windows Phone bez licenčního poplatku, tedy zdarma. Redmondský výrobce neskrývá snahu vyrovnat se systému Android, sklízející úspěch pro jeho otevřenost a dostupnost. Nejnovější zpráva konečně odhaluje výši poplatků, které musí každý výrobce vynaložit v případě nasazení Windows Phone nebo Windows RT do nově vyrobeného zařízení.

Microsoft Windows

Licenční poplatky, odrazující převážnou většinu výrobců od používání jakékoliv verze systému od Microsoftu, se podle serveru MyNokiaBlog pohybují u edice Windows Phone na 25 dolarech (tj. 504 Kč) a licence pro Windows RT vychází na 90 dolarů (tj. 1 816 Kč). Ceny tímto zcela jasně vysvětlují, proč producenti raději upřednostňují systém Android.

V souvislosti s nedávnou spekulací, která se týkala jihokorejského Samsungu a příspěvku od Microsoftu ve výši 1 miliardy dolarů na podporu výroby zařízení s platformou Windows Phone, by tak po rozložení 60 % příspěvku na licence pro chytré telefony a 40 % pro tablety běžel Windows Phone na 24 milionech telefonů a 4,4 milionech tabletů.

Nesmíme zapomenout ani na nedávné informace o tom, že by se Microsoft mohl vzdát těchto poplatků. Zřejmě je to jediná cesta na podporu systému, který zatím bojuje o přízeň, byť se mu celkem daří. Uvidíme, jestli nás Microsoft překvapí.

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat