reklama

Windows Phone a RT: licenční poplatek za 25 až 90 dolarů

Windows Phone a RT: licenční poplatek za 25 až 90 dolarů
2013-12-20T07:20:18+00:00
• 20. 12. 2013
Thumbnail

V poslední době hojně probíraným tématem, jež se týká společnosti Microsoft, je možnost nabízení operačního systému Windows Phone bez licenčního poplatku, tedy zdarma. Redmondský výrobce neskrývá snahu vyrovnat se systému Android, sklízející úspěch pro jeho otevřenost a dostupnost. Nejnovější zpráva konečně odhaluje výši poplatků, které musí každý výrobce vynaložit v případě nasazení Windows Phone nebo Windows RT do nově vyrobeného zařízení.

Microsoft Windows

Licenční poplatky, odrazující převážnou většinu výrobců od používání jakékoliv verze systému od Microsoftu, se podle serveru MyNokiaBlog pohybují u edice Windows Phone na 25 dolarech (tj. 504 Kč) a licence pro Windows RT vychází na 90 dolarů (tj. 1 816 Kč). Ceny tímto zcela jasně vysvětlují, proč producenti raději upřednostňují systém Android.

V souvislosti s nedávnou spekulací, která se týkala jihokorejského Samsungu a příspěvku od Microsoftu ve výši 1 miliardy dolarů na podporu výroby zařízení s platformou Windows Phone, by tak po rozložení 60 % příspěvku na licence pro chytré telefony a 40 % pro tablety běžel Windows Phone na 24 milionech telefonů a 4,4 milionech tabletů.

Nesmíme zapomenout ani na nedávné informace o tom, že by se Microsoft mohl vzdát těchto poplatků. Zřejmě je to jediná cesta na podporu systému, který zatím bojuje o přízeň, byť se mu celkem daří. Uvidíme, jestli nás Microsoft překvapí.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo přes 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry s Nokií. Nyní spokojeně užívá šťavnatý iPhone X s jablečnou příchutí.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit