reklama

Spoluzakladatel BlackBerry Mike Lazaridis prodává akcie

Spoluzakladatel BlackBerry Mike Lazaridis prodává akcie
2013-12-30T15:45:26+00:00
• 28. 12. 2013
Thumbnail

Generálnímu řediteli společnosti BlackBerry, Johnu Chenovi pravděpodobně přestává věřit čím dál více lidí. Po několika samovolných odchodech tentokrát i spoluzakladatel firmy, Mike Lazaridis, prodává ve dvou balících část svých akcií. O probíhající transakci začátkem týdne informoval světoznámý zahraniční server The Wall Street Journal, který přinesl i bližší detaily.

Mike Lazaridis

Jestliže se vrátíme na úplný začátek, společnost BlackBerry, měla být koncem tohoto roku prodána a právě Mike Lazaridis společně s druhým spoluzakladatelem Dougem Freginsem (držitel 2,26 % akcii BlackBerry) měli v úmyslu ji zachránit koupí. Nicméně finanční skupina Fairfax Financial Holdings přinesla zcela nový směr, kde BlackBerry dostalo 4,7 miliardy dolarů včetně 1 miliardy dolarů pro dodatečné financování. Naplněná pokladna 5,7 miliardami dolarů po zveřejnění ztráty 4,4 miliard dolarů za třetí čtvrtletí bude opět brzy zet prázdnotou.

Po finanční záchraně od Fairfax Financial Holdings se tedy Mike Lazaridis rozhodl prodat 3,5 milionu akcií ve dvou balících. Prvních 3,17 milionů akcií prodává od pondělí za průměrnou cenu 7,55 dolarů (tj. v přepočtu 151,71 Kč), přičemž zbývajících akcie vyjdou na zhruba 7,63 dolarů za kus (tj. 153,32 Kč). Nakonec tímto krokem Lazaridis sníží svůj podíl v BlackBerry z 5,68 % na 4,99 %.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo přes 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry s Nokií. Nyní spokojeně užívá šťavnatý iPhone X s jablečnou příchutí.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit