reklama

Samsung začíná myslet na průhledné displeje u smartphonů

Samsung začíná myslet na průhledné displeje u smartphonů
2013-12-07T10:00:44+01:00
• 7. 12. 2013

Společnost Samsung si zaregistrovala nový patent na poměrně atypické zařízení. Nový patent popisuje ovládání smartphonu s průhledným displejem pomocí dotykové plochy na jeho zádech.

Samsung-transparent-display-patent-645x812 (1)

Patent dále popisuje otevírání složky právě přes dotykovou plochu na zádech, což má výhodu, že si prstem nezakryjete obsah otevřené složky. Jedná se jen o nástin možného ovládání, ale zřejmě se korejský výrobce připravuje na další milník ve světě smartphonů.

O reálné použití průhledných displejů, včetně třeba tohoto patentu můžeme zatím jen spekulovat. Navzdory tomu již existují pokusy o podobná zařízení, ale technologie nejsou tak daleko, abychom mohli říci, že do určité doby se setkáme s komerčním nasazením.

V minulosti se již objevilo několik mobilů s průhledným displejeme, ale v podstatě se nejednalo o úspěch. Společnosti jen demonstrovali, jakým směrem se může ubírat budoucí technika.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim