reklama

Nexus TV – Google zřejmě připravuje další „krabičku“

Nexus TV – Google zřejmě připravuje další „krabičku“
2013-12-07T10:56:34+01:00
• 7. 12. 2013

Již před rokem se začaly objevovat zprávy o tom, že v Googlu připravují set-top-box se systémem Android. Ten by měl konkurovat podobným zařízením, jako jsou Roku nebo Apple TV. Údajně Andy Rubin měl utajeně demonstrovat novinku na veletrhu CES 2013 před vybranou skupinou lidí. Tuto informaci poskytl Wall Street Journal.

Nyní se objevují další náznaky, že během příštího roku se máme dočkat novinky, která se pracovně na internetu nazývá „Nexus TV“. Měla by být vybavena systémem Android, díky čemuž se máme těšit na aplikace z Obchodu Play. To by znamenalo, že by nesloužila jen na konzumaci audio-vizuálního obsahu. Zřejmě by mohla nabídnout i hraní her.

Kromě toho bychom se měli dočkat i podpory Hangouts a jiných komunikačních služeb. V její vybavě se mají nacházet senzory a kamerka pro videohovory. Představení je odhadováno na první polovinu roku 2014 a již nyní některé zdroje dodávají, že tento set-top-box by měl zaujmout i agresivní cenovou politikou.

Zatím netušíme, jestli se vůbec dočkáme, ale Google má nyní poměrně blízko k výrobě set-top-boxů, jelikož se tímto segmentem zabývala Motorola. Po odkoupení Googlem došlo na prodej této divize, ale je možné, že by se zkušenosti mohly využít u nového produktu.

Zdroj: pocket-lint.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim