reklama

Samsung odhalí Galaxy Grand Lite na MWC 2014

Samsung odhalí Galaxy Grand Lite na MWC 2014
2013-12-01T08:48:00+02:00
• 1. 12. 2013

Dosti nepřehledná situace nastává v modelové řadě Galaxy u jihokorejského Samsungu, který po nejnovějším přírůstku s názvem Grand 2 plánuje další novinku a to tentokrát nesoucí přívlastek Galaxy Lite. Podle samotného názvu lze očekávat, že výrobce do zařízení vloží ještě méně výkonnější součástky, než ty, které jsou u modelu Grand 2.

Samsung Galaxy Grand Lite

Po boku Galaxy Grand 2 se pravděpodobně v několika následujících měsících ukáže model Galaxy Lite ukrytý pod kódovým označení GT-i9060. Jeho 5tipalcový displej dosáhne na rozlišení 480 × 800 pixelů a vpředu jej bude doplňovat VGA kamerka pro videokonference. Výkon zajistí čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,2 GHz, 1GB operační paměť RAM společně s 8GB interní pamětí rozšiřitelnou pomocí slotu na paměťovou microSD kartu.

Zadní část bude disponovat 5megapixelovým fotoaparátem a baterií o velikosti 2100 mAh. Uživatelským prostředím bude doprovázet operační systém Android ve verzi 4.2 Jelly Bean, i když aktualizace na verzi 4.3 by nemusela být už v úvodu zapovězena. Dále očekávat také můžeme podporu dual-SIM, jelikož zařízení zamíří na rozvíjející se mobilní trhy, kde tato funkce je mezi uživateli velmi oblíbená.

Pokud porovnáme Grand 2 s modelem Lite, tak obě novinky mají stejný procesor, interní paměť na data, podporu microSD karet. Při srovnání s prvním Grandem mají totožnou interní paměť, velikost baterie a šířku displeje. Ostatní parametry jsou u Galaxy Lite víceméně ošizeny, takže se dočkáme o takový mezistupeň mezi původním Grandem a Grandem 2.

Závěrem stojí za zmínku, že Galaxy Lite pořídíte v černé, oranžové a zelené variantě, což by mohli především ocenit milovníci barevných variací z Lumií od finské Nokie. Přesná dostupnost zařízení není známa, nicméně do prodeje přijde po oficiálním uvedení Galaxy Grand 2, který je ohlášen na 5. týden roku 2014 a jde o rozmezí mezi 27. lednem a 2. únorem.

Zdroj: sammobile.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat