Lenovo zamíří na mobilní trh do Německa

Lenovo zamíří na mobilní trh do Německa
2013-12-02T09:58:53+02:00
• 1. 12. 2013

Když společnost Lenovo zveřejňovala úspěšnou finanční zprávu za 3. kvartál tohoto roku, zároveň odstartovaly spekulace týkající se expanze na nové mobilní trhy v Evropě. Nestačil uběhnout ani celý měsíc a čínský výrobce oznamuje pro nadcházející rok své prodejní plány, které počítají i s oficiální distribucí svých zařízení k našim západním sousedům, do Německa.

Lenovo logo

Očekávaný příchod Lenova byl pouhou otázkou času, kdy zřejmě výrobce vyčkával na pravou chvíli. Německé obchodní noviny Handelsblatt zveřejnily rozhovor s vedoucím pobočky Lenova, Stefanem Engelem, který potvrdil tuto zprávu bez jakéhokoliv přesnějšího termínu. Společnost momentálně v Německu prodává počítače a notebooky, přičemž chytré telefony jsou nabízeny pouze zběžně.

Podle Engela je v současné době potřebné vybudovat velkou prodejní síť, která by měla začít u místních operátorů. Lenovo tak v příštím roce podpoří nejsilnější evropskou ekonomiku rozšířením svého portfolia o další druh produktů, čímž potvrdí čtvrtou pozici mezi největšími prodejci chytrých telefonů na světě s meziročním 78procentním růstem.

Nicméně Německo nebude jedinou zemí, kam tento čínský výrobce přijde. Ty další pravděpodobně dorazí v závěsu během příštích měsíců nebo až po prvních pozitivních číslech v Německu.

Zdroj: intomobile.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat