reklama

Lenovo zamíří na mobilní trh do Německa

Lenovo zamíří na mobilní trh do Německa
2013-12-02T09:58:53+01:00
• 1. 12. 2013

Když společnost Lenovo zveřejňovala úspěšnou finanční zprávu za 3. kvartál tohoto roku, zároveň odstartovaly spekulace týkající se expanze na nové mobilní trhy v Evropě. Nestačil uběhnout ani celý měsíc a čínský výrobce oznamuje pro nadcházející rok své prodejní plány, které počítají i s oficiální distribucí svých zařízení k našim západním sousedům, do Německa.

Lenovo logo

Očekávaný příchod Lenova byl pouhou otázkou času, kdy zřejmě výrobce vyčkával na pravou chvíli. Německé obchodní noviny Handelsblatt zveřejnily rozhovor s vedoucím pobočky Lenova, Stefanem Engelem, který potvrdil tuto zprávu bez jakéhokoliv přesnějšího termínu. Společnost momentálně v Německu prodává počítače a notebooky, přičemž chytré telefony jsou nabízeny pouze zběžně.

Podle Engela je v současné době potřebné vybudovat velkou prodejní síť, která by měla začít u místních operátorů. Lenovo tak v příštím roce podpoří nejsilnější evropskou ekonomiku rozšířením svého portfolia o další druh produktů, čímž potvrdí čtvrtou pozici mezi největšími prodejci chytrých telefonů na světě s meziročním 78procentním růstem.

Nicméně Německo nebude jedinou zemí, kam tento čínský výrobce přijde. Ty další pravděpodobně dorazí v závěsu během příštích měsíců nebo až po prvních pozitivních číslech v Německu.

Zdroj: intomobile.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim