reklama

Nejlevnější tablet na světě dorazil na trh do Anglie

Nejlevnější tablet na světě dorazil na trh do Anglie
2013-12-18T10:00:40+02:00
• 18. 12. 2013
3

Na trhu můžete narazit na celou řadu cenově dostupných tabletů. Pozornost si tentokrát zaslouží zařízení s názvem Aakash 2, které bylo součástí vzdělávacího programu pod taktovkou vlády v Indii a nyní plánuje dobýt obchody na britských ostrovech za velmi přijatelnou cenu. Podle slov samotného výrobce, společnosti UbiSlate, jde o nejlevnější tablet na světě.

UbiSlate 7Ci

Tablet Aakash 2, skrývající se pod názvem UbiSlate 7Ci, příliš nezaujme vlastní výbavou. Ta zahrnuje procesor na architektuře Cortex-A8 taktovaný na 1 GHz operační paměť RAM o velikosti 512 MB, 4GB interní paměť rozšiřitelná o paměťovou microSD kartu a přední část vyplňuje 7palcový displej s WVGA rozlišením.

Softwarovou výbavu údajně zajišťuje Android ve verzi 4.0.3 Ice Cream Sandwich, ale uživatelské prostředí doplněné o launcher spíše připomíná pouhou verzi 2.3 Gingerbread. Celkové výbavě tedy odpovídá i konečná prodejní cena začínající na hranici 29,99 liber (tj. v přepočtu 980 Kč bez daně a dalších poplatků).

Zdroje: theguardian.com, ubislate.co.uk

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Tak za tu cenu proč ne, ale já bych si to nekoupil kvůli paměti ram. Pro tablet je to žalostně málo. Já mam 1gb a i to je často málo.

reviewJack

18. 1. 2014, 13:40

kámo,512MB stačí bohatě,já též mám tablet o velikosti 512MB ram a stačí to,Subway Surfs je plynulé a zatím jsem ani nenarazil na aplikaci,která by byla nějak „žalostně“ spomalená kvůli méně ram.

Lukáš Eis

18. 12. 2013, 21:10

Zajímavé jelikož prostředí tohoto tabletu na oficiálních stránkách výrobce vypadá jako ICS viz. link: http://www.ubislate.com/ubislate/ kteří také tento tablet nazývají Ubislate 7Ci viz. The Aakash 2 (also sold as the Ubislate 7Ci).

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat