Kantar Worldpanel: WP se v Evropě daří, Apple pokulhává

Kantar Worldpanel: WP se v Evropě daří, Apple pokulhává
2013-12-05T09:00:17+02:00
• 5. 12. 2013
3

S novou analýzou mobilního trhu přišla společnost Kantar Worldpanel. V ní obsažené výsledky hrají do karet společnost Microsoft a jeho systému Windows Phone, ale zároveň naopak odhalují mírný propad kalifornského Applu na pěti největších trzích v Evropě za třetí čtvrtletí roku 2013. Ze zveřejněných výsledků je zřejmé, že obliba modelů Lumia z nižší střední třídy stále vede mezi převážnou většinou uživatelů.

OS

Studie zaměřená na období od srpna do října tohoto roku měla za úkol sledovat prodejnost zařízení na silnějších trzích, přesněji v Německu, Velké Británii, Francii, Itálii a Španělsku. Největší skok zažila platforma Windows Phone, která dokázala svůj podíl zdvojnásobit na 10,2% oproti loňskému období, kde zabírala pouze 4,7 % trhu. Zásluhu na výsledku má především model Lumia 520, který tvoří zhruba třetinu všech zařízení běžící na Windows Phone. Zbývající podíl na úspěchu bychom mohli přiřknout ostatním modelům ze stejné třídy, jejichž prodejnost taktéž není špatná.

OS - podíly

Dále ředitel Kantar Worldpanel, Dominic Sunnebo dodal, že 75 % telefonů Nokia prodávaných ve Velké Británii byly modely Lumia 520 a 620, přičemž na jiných trzích ve vybraných zemích jsou prodeje velmi podobné. Windows Phone skutečně zažívá ve Velké Británii velmi dobré období, o čem vypovídá zvýšený podíl na trhu ze 7,4 % na 12 %.

OS - podíly GB

Co se týče jiných operačních systémů, Android dosáhl meziročního růstu o rovných 7 %. Hůře dopadl Apple, u kterého jsou evidovány poklesy prodejů, nicméně úspěchy sbírá v Japonsku či Spojených státech. Při uvedení loňského modelu iPhone 5 výrobce zabíral 21,2% podíl, nyní se musí nakonec smířit pouze s 15,8 %.

Zdroj: wmpoweruser.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Peter Markuška

5. 12. 2013, 9:25

iPhone 5S společně s 5C stále netáhnou společnost za jeden provaz

to je co za veta?

Přemysl Vaculík

VIP 5. 12. 2013, 10:15

Raději jsem ji odstranil, dotáži se redaktora. Díky.

Antonín Horňáček

5. 12. 2013, 10:31

Jde jen o to, že příjmy z modelu 5S musí krýt ztráty, které mezitím dělá model 5C, jelikož nemá takovou prodejnost, jako vlajkový model, takže proto “netáhnou za jeden provaz“.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat