reklama

Google se chce zbavit hardwarového tlačítka pro menu

Google se chce zbavit hardwarového tlačítka pro menu
2013-12-10T09:30:42+01:00
• 10. 12. 2013

Android 4.4 KitKat ukrývá další překvapení, tentokrát se spíše týká samotného cíle vývojářů, respektive Googlu.

Posledním smartphonem z řady Nexus, který disponoval tlačítky pod displejem, byl Nexus S. U něj najdeme rovnou čtyři – Zpět, Menu, Hledání a Domů. Galaxy Nexus si již vystačil se softwarovými tlačítky, což se do dnešního dne moc neprosadilo. Najdeme několik modelů, které jdou ve stopách Googlu, ale stále zde existují smartphony zastávající starší dobu.

Například Samsung stále vybavuje svá zařízení hardwarovým tlačítkem Domů a po stranách se nacházejí senzorová – Zpět a Menu. V Androidu 4.4 KitKat došlo ke změně API, co se týče využití hardwarového tlačítka Menu.

db7de42f-732f-466c-be5d-a47a81ce6e5b

Uveďme si příklad na aplikaci Dotekománie.cz. Pokud je spuštěna na smartphonu s hardwarovými tlačítky a Androidem 4.3 (nebo starším), tak se Menu z aplikace schová. Lze jej ale vyvolat přes hardwarové nebo senzorové tlačítko pod displejem. Nově se nabídka s menu na Androidu 4.4 bude vždy objevovat v aplikaci.

nexusae0_buttonsmang2_thumb

Odhadujeme, že i po stisknutí hardwarového tlačítka Menu se vyvolá horní nabídka místo spodní, jak je tomu u některých aplikací. Adam Powell, vývojář z Googlu, popsal staré tlačítko velmi jednoduše:

„THIS IS AN EX-BUTTON!!“ (Toto je ex-tlačítko)

Toto aspoň bude platit u aplikací, které jsou typu Holo. To jsou ty, které dodržují pravidla pro psaní stanovená Googlem. Zde se ale domníváme, že tak dojde ke duplikaci tlačítka. Jednak budete moci Menu vyvolat přes hardwarové tlačítko, tak i přes položku v horní části aplikace.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim