reklama

Chytrý Google Dialer z Nexusu 5 ke stažení

Chytrý Google Dialer z Nexusu 5 ke stažení
2013-12-19T11:12:55+01:00
• 19. 12. 2013
2

Nexus 5 je prvním zařízením s Androidem 4.4 KitKat, ale v jeho výbavě najdeme i bonusové aplikace, které se zatím nebudou hromadně šířit. Jednou z nich je například Google Experience Launcher. Mnozí si jej mohou vyzkoušet díky komunitě. V tomto týdnu jsme se dočkali aplikace Google Dialer.

061b5090-6dee-43ff-9998-f721d418e0d1

Tato aplikace slouží pro telefonování a je vylepšena o automatické vyhledávání telefonních čísel, firem a podobně. V podstatě zde najdeme zabudované vyhledávání, které zatím funguje jen na firmy a jiné obchodní subjekty. Začátkem roku se dočkáme další rozšíření. Pokud se vám tato možnost líbí, můžete si nainstalovat verzi, která byla vytažena z Nexusu 5 s Androidem 4.4.2 KitKat.

Je zde jedna podmínka – musíte mít na smartphonu taktéž Android 4.4 KitKat. Instalaci můžete provést dvěma způsoby. Buď „nainstalujete“ APK soubor, nebo provedete flashnutí.

Níže uvedený APK soubor přesunete do složky /system/priv-app a nastavíte oprávnění na 644. Následně provedete restart telefonu a budete moci používat Google Dialer v omezené míře. Funguje totiž jen vyhledávání. Při tomto postupu nebudete moci uskutečňovat hovory. Na druhou stranu nepotřebujete root.

V druhém případě musíte mít root. Instalaci provedete flashnutím ZIP souboru přes recovery.

Pokud se vám po nainstalování neobjevuje ikona aplikace, musíte ji vložit na plochu skrze launcher – třeba Nova. Zkratku najdete v aktivitách.

Ani v jednom případě se Google Dialer nestane vaší základní aplikací pro hovory. Musím upozornit, že by se do zkoušení měl pustit jen zkušený uživatel, jelikož při používání nebo instalaci mohou nastat problémy.

  • ZIP pro flashnutí – com.google.android.dialer-1.01.flashable.zip  – Odkaz
  • APK balíček pro instalaci – com.google.android.dialer-1.01.apk – Odkaz

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

No podle mě to bez rootu nemá smysl. Jaký význam by mělo mít dialer pouze na vyhledávání?

a není lepší tam dát rovnou celý 4.4.2?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim