reklama

ZTE, Huawei, Coolpad, Lenovo očekávají prodej 50 mil. zařízení v roce 2014

ZTE, Huawei, Coolpad, Lenovo očekávají prodej 50 mil. zařízení v roce 2014
2013-12-19T11:00:38+01:00
• 19. 12. 2013

Rozmach výroby chytrých telefonů bude i v následujícím roce pokračovat takovým tempem, jaký byl doposud většinou výrobců nastaven. Podle prvních čísel můžeme jenom z Číny očekávat takřka 300 milionů zařízení, která opustí v roce 2014 své výrobní linky přímo ke spotřebiteli. Zahraniční server DigiTimes získal od největších výrobců z Číny přesnější čísla a dává jasnější představu o tom, jak bude příští rok vypadat.

China Android

Čínské společnosti Coolpad, Lenovo, ZTE a Huawei předpokládají, že každý z nich v roce 2014 prodá 50 milionů zařízení. Kromě dobývání zahraničních trhů se budou telefony také dodávat na domácí trh, kde místní operátor China Mobile plánuje významné rozšíření sítě 4G TD-LTE, kterou buduje už od roku 2007 a nabídne ji koncovým uživatelům právě v novém roce. Celkový objem prodaných zařízení, běžící na tomto typu sítě, by se měl pohybovat okolo 30 až 40 %.

Zbývající hráči z Číny, jako je společnost Xiaomi nebo TCL (výrobce telefonů Alcatel), doplní první čtveřici po 40 milionech kusů chytrých telefonů. To v konečném výsledku atakuje 300milionovou hranici. Každopádně v případě Samsungu nejde o žádnou konkurenci, jelikož ten dokonce očekává prodej 330 milionů zařízení. Zda výrobci dokážou navázat na úspěšná pořadí, kdy LG obsadilo druhou příčku na celosvětovém trhu v závěsu s Huawei na třetí pozici nebo s Lenovem na pátém místě, ukážou až další měsíce.

Zdroj: digitimes.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat