reklama

ZTE, Huawei, Coolpad, Lenovo očekávají prodej 50 mil. zařízení v roce 2014

ZTE, Huawei, Coolpad, Lenovo očekávají prodej 50 mil. zařízení v roce 2014
2013-12-19T11:00:38+01:00
• 19. 12. 2013

Rozmach výroby chytrých telefonů bude i v následujícím roce pokračovat takovým tempem, jaký byl doposud většinou výrobců nastaven. Podle prvních čísel můžeme jenom z Číny očekávat takřka 300 milionů zařízení, která opustí v roce 2014 své výrobní linky přímo ke spotřebiteli. Zahraniční server DigiTimes získal od největších výrobců z Číny přesnější čísla a dává jasnější představu o tom, jak bude příští rok vypadat.

China Android

Čínské společnosti Coolpad, Lenovo, ZTE a Huawei předpokládají, že každý z nich v roce 2014 prodá 50 milionů zařízení. Kromě dobývání zahraničních trhů se budou telefony také dodávat na domácí trh, kde místní operátor China Mobile plánuje významné rozšíření sítě 4G TD-LTE, kterou buduje už od roku 2007 a nabídne ji koncovým uživatelům právě v novém roce. Celkový objem prodaných zařízení, běžící na tomto typu sítě, by se měl pohybovat okolo 30 až 40 %.

Zbývající hráči z Číny, jako je společnost Xiaomi nebo TCL (výrobce telefonů Alcatel), doplní první čtveřici po 40 milionech kusů chytrých telefonů. To v konečném výsledku atakuje 300milionovou hranici. Každopádně v případě Samsungu nejde o žádnou konkurenci, jelikož ten dokonce očekává prodej 330 milionů zařízení. Zda výrobci dokážou navázat na úspěšná pořadí, kdy LG obsadilo druhou příčku na celosvětovém trhu v závěsu s Huawei na třetí pozici nebo s Lenovem na pátém místě, ukážou až další měsíce.

Zdroj: digitimes.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim