reklama

Broadcom, Qualcomm a Nvidia ukážou 64bitové procesory už příští rok

Broadcom, Qualcomm a Nvidia ukážou 64bitové procesory už příští rok
2013-12-02T12:00:36+02:00
• 2. 12. 2013

Když kalifornská společnost Apple představila nejnovější model iPhone 5S, asi málokdo by čekal, že poběží na 64bitovém procesoru ARMv8. V tu chvíli byla většina výrobců v pasti, jelikož musela promptně zareagovat na tuto novinku a začít od pověstné píky vyvíjet podobný procesor. Zahraniční server Digi Times v nedávné době přinesl čerstvé novinky kolem zmiňovaného prvku, jehož zavedení do výroby můžeme očekávat příští rok.

64-bit Android

První reakcí jihokorejského Samsungu na iPhone 5S bylo potvrzení, vyřčené přímo generálním ředitelem Jong-Kyun Shin, že už příští rok výrobce odhalí vlastní 64bitový procesor a následně v říjnu byla tato informace opět potvrzena. Jako první jej s největší pravděpodobností můžeme očekávat u vlajkové lodě Galaxy S5, nicméně Samsung není jediným licencovaným výrobce ARM čipů. K němu se podle nejnovějších zpráv přidá společnost Broadcom, Qualcomm a Nvidia. Během prvních šestí měsíců v roce 2014 tak přijde hned několik nových čtyřjádrových procesorů na 64bitové architektuře.

Veškeré zprávy také potvrzuje Ian Drew, jakožto marketingový ředitel a výkonný viceprezident pro rozvoj podnikání v ARM, který nedávno napsal, že během roku 2014 bude narůstat počet 64bitových ARM procesorů nejen pro mobilní zařízení, ale také pro vytváření sítí a serverů. První ukázky budeme moci údajně zahlédnout již v lednu na veletrhu CES konající se v Las Vegas, přičemž k jejich uvolnění mezi mobilní producenty dojde v 1. až 2. čtvrtletí roku 2014.

Společnost MediaTek přinese vlastní řešení až v průběhu druhé poloviny příští roku, jelikož nedávno představila osmijádrový procesor MT6592. Její asijský konkurent Allwinner a další podobní výrobci mají v plánu 64bitový procesor založený na architektuře ARM Cortex-A53 a Cortex-A57 až někdy v průběhu roku 2015. Nakonec Google spolupracuje s Intelem na podpoře 64bitového procesoru Bay Trail v uživatelském prostředí operačního systému Android.

Zdroj: phandroid.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat