reklama

Broadcom, Qualcomm a Nvidia ukážou 64bitové procesory už příští rok

Broadcom, Qualcomm a Nvidia ukážou 64bitové procesory už příští rok
2013-12-02T12:00:36+02:00
• 2. 12. 2013

Když kalifornská společnost Apple představila nejnovější model iPhone 5S, asi málokdo by čekal, že poběží na 64bitovém procesoru ARMv8. V tu chvíli byla většina výrobců v pasti, jelikož musela promptně zareagovat na tuto novinku a začít od pověstné píky vyvíjet podobný procesor. Zahraniční server Digi Times v nedávné době přinesl čerstvé novinky kolem zmiňovaného prvku, jehož zavedení do výroby můžeme očekávat příští rok.

64-bit Android

První reakcí jihokorejského Samsungu na iPhone 5S bylo potvrzení, vyřčené přímo generálním ředitelem Jong-Kyun Shin, že už příští rok výrobce odhalí vlastní 64bitový procesor a následně v říjnu byla tato informace opět potvrzena. Jako první jej s největší pravděpodobností můžeme očekávat u vlajkové lodě Galaxy S5, nicméně Samsung není jediným licencovaným výrobce ARM čipů. K němu se podle nejnovějších zpráv přidá společnost Broadcom, Qualcomm a Nvidia. Během prvních šestí měsíců v roce 2014 tak přijde hned několik nových čtyřjádrových procesorů na 64bitové architektuře.

Veškeré zprávy také potvrzuje Ian Drew, jakožto marketingový ředitel a výkonný viceprezident pro rozvoj podnikání v ARM, který nedávno napsal, že během roku 2014 bude narůstat počet 64bitových ARM procesorů nejen pro mobilní zařízení, ale také pro vytváření sítí a serverů. První ukázky budeme moci údajně zahlédnout již v lednu na veletrhu CES konající se v Las Vegas, přičemž k jejich uvolnění mezi mobilní producenty dojde v 1. až 2. čtvrtletí roku 2014.

Společnost MediaTek přinese vlastní řešení až v průběhu druhé poloviny příští roku, jelikož nedávno představila osmijádrový procesor MT6592. Její asijský konkurent Allwinner a další podobní výrobci mají v plánu 64bitový procesor založený na architektuře ARM Cortex-A53 a Cortex-A57 až někdy v průběhu roku 2015. Nakonec Google spolupracuje s Intelem na podpoře 64bitového procesoru Bay Trail v uživatelském prostředí operačního systému Android.

Zdroj: phandroid.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim