reklama

Prvním CEO firmy Newkia je Urpo Karjalainen

Prvním CEO firmy Newkia je Urpo Karjalainen
2013-12-02T11:00:12+01:00
• 2. 12. 2013

Spekulace ze září tohoto roku týkající se založení firmy Newkia podle posledních informací přecházejí do reálné podoby. Bývalí manažeři a zaměstnanci z finské společnosti Nokia skutečně plánují vyrábět chytré telefony s operačním systémem Android pod vlastní značkou Newkia a akcionáři již stihli oficiálně jmenovat prvního generálního ředitele.

Newkia

Historicky prvním CEO se stal Urpo Karjalainen, který má za sebou zkušenosti jak od finského výrobce, tak měl dokonce možnost pracovat i u kanadského BlackBerry. Samotný předseda představenstva a spoluzakladatel společnosti Newkia, Thomas Zilliacus označil Karjalainena za „nejdokonalejšího mobilního manažera v Asii za posledních 15 let“.

Právě podle Zilliacuse zaznamenala Nokia pod vedením Karjalainen v Asii období největšího zisku a zároveň zabírala největší podíl na trhu. „Žádný jiný mobilní manažer v Asii nemá kontakty, vliv, důvěryhodnost mezi mobilním operátory v Asii, distributory a prodejci, jaké má on,“ dodal závěrem. Co se týče práce u společnosti BlackBerry, tam zastával provozní pozice se zaměřením na mobilní trh v Indii, jihovýchodní Asii, Austrálii, Novém Zélandu a některých částech Číny.

Výrobce bude sídlit v Singapuru a jejich výrobky budou nejprve zaměřeny na trh v Asii a Tichomoří. Nakonec zda vůbec ponesou první zařízení pojmenování Newkia, není prozatím oficiálně známo.

Urpo Karjalainen (vlevo)

Zdroj: intomobile.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim