reklama

Windows Phone sklízí úspěch v Jižní Americe

Windows Phone sklízí úspěch v Jižní Americe
2013-11-25T12:00:50+02:00
• 25. 11. 2013

Ve třetím kvartále se v Jižní Americe nedařilo pouze čínské společnosti Huawei, ale výrazného růstu se také dočkal operační systém Windows Phone. Podle čísel, přinesených ve statistice od IDC, se dokázala platforma přenést i přes jablečný iOS. Systém od Microsoftu tedy poprvé zaujímá druhé místo v celé Latinské Americe a navazuje tak na úspěch z předešlého období.

Applause-adds-Windows-Phone-apps

Analýza operačnímu systému Windows Phone přisuzuje 20% nárůst za uplynulý třetí kvartál, a za poslední rok dokonce impozantní 156% vzestup. Tomu zároveň nasvědčuje držení se na špičce mezi ostatními systémy v Kolumbii, Peru, Mexiku a Chile, kde mimochodem evidují každé čtvrtletí 50% růst.

„Přinášení chytrých telefonů s plnými funkcemi za nízkou pořizovací cenu má být hlavním úspěchem Windows Phone, což dokazuje porozumění latinskoamerickému trhu. Jsou tady uživatelé, kteří začali svoji cestu ve světě chytrých telefonů a nenáročných zařízení, jako je Nokia Lumia 520 nabízející kompletní zážitek pro uživatele,“ řekl Oliver Flores, regionální manažer pro mobilní telefony latinskoamerické pobočky IDC.

Naopak podle společnosti Gartner v celosvětovém měřítku mobilní platforma Windows Phone zabírá 3,6% podíl na trhu za 3. čtvrtletí tohoto roku a běží na 9 milionech chytrých zařízení. Jestliže na závěr srovnáme loňský a letošní rok, tak z toho jednoznačně vychází velký krok pro systém od Microsoftu, jelikož v 3. čtvrtletí minulého roku zaujímal pouze 2,3% podíl a pracoval na 3,9 milionech prodaných kusů zařízení.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat