Windows Phone sklízí úspěch v Jižní Americe

Windows Phone sklízí úspěch v Jižní Americe
2013-11-25T12:00:50+02:00
• 25. 11. 2013

Ve třetím kvartále se v Jižní Americe nedařilo pouze čínské společnosti Huawei, ale výrazného růstu se také dočkal operační systém Windows Phone. Podle čísel, přinesených ve statistice od IDC, se dokázala platforma přenést i přes jablečný iOS. Systém od Microsoftu tedy poprvé zaujímá druhé místo v celé Latinské Americe a navazuje tak na úspěch z předešlého období.

Applause-adds-Windows-Phone-apps

Analýza operačnímu systému Windows Phone přisuzuje 20% nárůst za uplynulý třetí kvartál, a za poslední rok dokonce impozantní 156% vzestup. Tomu zároveň nasvědčuje držení se na špičce mezi ostatními systémy v Kolumbii, Peru, Mexiku a Chile, kde mimochodem evidují každé čtvrtletí 50% růst.

„Přinášení chytrých telefonů s plnými funkcemi za nízkou pořizovací cenu má být hlavním úspěchem Windows Phone, což dokazuje porozumění latinskoamerickému trhu. Jsou tady uživatelé, kteří začali svoji cestu ve světě chytrých telefonů a nenáročných zařízení, jako je Nokia Lumia 520 nabízející kompletní zážitek pro uživatele,“ řekl Oliver Flores, regionální manažer pro mobilní telefony latinskoamerické pobočky IDC.

Naopak podle společnosti Gartner v celosvětovém měřítku mobilní platforma Windows Phone zabírá 3,6% podíl na trhu za 3. čtvrtletí tohoto roku a běží na 9 milionech chytrých zařízení. Jestliže na závěr srovnáme loňský a letošní rok, tak z toho jednoznačně vychází velký krok pro systém od Microsoftu, jelikož v 3. čtvrtletí minulého roku zaujímal pouze 2,3% podíl a pracoval na 3,9 milionech prodaných kusů zařízení.

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat