reklama

Foxconn chce přesunout část výroby do USA

Foxconn chce přesunout část výroby do USA
2013-11-25T10:50:13+00:00
• 25. 11. 2013
Thumbnail

Foxconn aktivně zkoumá přesunutí výroby highend smartphonů a tabletů do USA. Tuto informaci sdělila přímo společnost stojící za Foxconnem asijskému tisku. Společnost Foxconn je známa především výrobou Apple zařízení a jedná se o celosvětově největšího výrobce elektroniky a počítačových součástek.

china-foxconn-factory-workers-2

I když se to může zdát nelogické přesouvat výrobu z Asie, která nabízí nejlepší podmínky k výrobě, za tím stojí především zvyšující se mzdy v Číně a posílení místní měny. Tím celkové výrobní náklady stále rostou. Z části za to mohou ale i nedostatečně kvalifikovaní zaměstnanci, kterých je právě v USA dostatek. Foxconn se chce zaměřit na tuto zemi i z důvodu podpory manuální výroby v továrnách od Obamy. Navíc věci, které by byly vyrobené právě zde, by nemusely poté cestovat přes půlku světa do prodejen na tomto kontinentu.

Foxconn chce nyní otevřít dvě sídla – jedno na západním pobřeží a druhé na východním pobřeží USA. Ty budou mít za úkol najít vhodné místo pro budoucí továrny. Celkově poté může Foxconn a jeho továrny pomoci zaměstnat mnoho Američanů.

Zdroj: unwiredview.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit