HP: Tři tabletové novinky do řady Compaq

HP: Tři tabletové novinky do řady Compaq
2013-11-04T08:30:15+02:00
• 4. 11. 2013

Nových přírůstků od společnosti HP se v minulém měsíci dočkal americký trh. Dalším trhem, kam přijde nová várka zařízení, je čínský. Trojici tabletů zapadající do modelové řady Compaq bude možné rozeznat díky číselnému přívlastku charakterizujícímu úhlopříčku displeje. Americký výrobce využije předešlých úspěchů v prodeji a při rozumné cenové politice na ni i naváže.

HP Compaq

Všechny tři novinky s názvem Compaq 7, Compaq 7+ a Compaq 8 mezi hardwarovými prvky nabídnou čtyřjádrový procesor A31S od Allwinneru založený na architektuře Cortex-A7 společně s 1GB operační paměti RAM. U interní paměti dává výrobce na výběr z 8 a 16GB verze. Softwarovou výbavu zajišťuje operační systém Android ve verzi 4.2 Jelly Bean.

Cesty se rozcházejí u šířek displejů, kde u Compaq 7 najdete 7palcový displej s rozlišením 1024 x 600 pixelů. Compax 7+ dostal totožný panel, ale navíc potěší IPS technologie. Skupinu uzavírá Compaq 8 s 8palcovým IPS displejem zaujímající rozlišení 1024 x 768 pixelů. Jak je zvykem u většiny notebooků od HP,  i zde tělo zaobaluje kovová konstrukce připomínající iPad Mini od Applu.

HP Compaq - zadní část

Závěrem je potřeba vyzdvihnout jeden z hlavních rysů, kterým je prodejní cena začínající u základního modelu na hranici 999 jüanů, což při přepočtu vychází na 3 120 Kč bez daně a dalších poplatků za pořízení přístroje.

Zdroj: unwiredview.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat