reklama

Google Play za vzděláním

Google Play za vzděláním
2013-11-18T08:00:10+02:00
• 18. 11. 2013
1

Google investuje do vzdělání už nějakou dobu, výsledkem jeho snažení je mnoho programů, které již byly úspěšně spuštěny. Nyní společnost rozjíždí program, kde výuka probíhá pomocí tabletů uvnitř. V nich je obsažen Google Play for Education (Google Play pro vzdělávání). Jedná se o rozšíření původního Google Play, který je přizpůsobený pro vzdělávací systém od mateřských po vysoké školy.

google-play-education

Gigant tento projekt nastartoval už před nějakou dobou a podílelo se na něm více než 50 škol v USA, které sdílely své zkušenosti v rámci beta programu. Podle jejich zpětné vazby jsou školy s tímto programem spokojeny a mají zdroj, na který se mohou spolehnout v rámci vzdělávacího obsahu. Cena tabletů a aplikací není zanedbatelná. Tablety jsou dostupné od 229 $ a obsluha stojí 30 $.

Google Play for Education obsahuje naučná videa, sbírky učebnic a mnoho jiných pomocných aplikací, které jsou schvalovány ostatními učiteli.

Program v současné době funguje pouze v USA a o jeho dostupnosti pro jiné země zatím není žádná zmínka.
Google navíc oznámil 3 dostupné tablety, které umožňují se do tohoto projektu zapojit. Jedná se o Nexus 7, dále ASUS Transformer Pad a HP Slate 8 Pro, které budou dostupné až počátkem příštího roku.

Zdroj: googleenterprise.blogspot.cz

reklama
reklama

Redaktor si nevyplnil profil

Komentáře

Miroslav Vitula

18. 11. 2013, 16:21

Zajímalo by mě, kdo z nich běží na CyanogenModu :-D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim