reklama

Dotekománie doporučuje #17 – SuperBeam

Dotekománie doporučuje #17 – SuperBeam
2013-11-23T12:00:54+02:00
• 23. 11. 2013
2

Jistě jste už slyšeli o technologii jménem NFC. Nyní je NFC v rozmachu a začíná se pomalu využívat v dalších odvětvích.

unnamed_result

Technologie NFC má snahu vše ulehčit, a to již i u přenosu souborů. Situace, kdy člověk potřebuje odeslat nějakou fotku či soubor přes bluetooth, se může někomu zdát poněkud zdlouhavá, a proto vám dnes doporučíme SuperBeam.

unnamed (1)_result unnamed_result

SuperBeam pracuje na velice jednoduchém principu s využitím NFC, ale dá SR použít i QR kód. Pokud chcete odeslat např. obrázek, není nic jednoduššího než vzít obě zařízení a přiložit je NFC čipem k sobě, rázem proběhne na zařízeních automatický proces, který okamžitě zahájí přenos daného souboru do cílového místa. Případně při sdílení budete skenovat QR.

unnamed (1)_result unnamed_result

Velkou výhodou je, že SuperBeam využívá technologie Wi-Fi direct, která má mnohem větší rychlosti než bluetooth, to umožnuje o dost rychlejší přenos větších souborů. Aplikace není nijak velká konkrétně 1MB, což je opravdu málo, kdy ostatní aplikace zabírají mnohem více. V nastavení je hned několik možností výběru vzhledu aplikace, což ocení především majitelé Amoled displejů (tmavá barva bere méně energie). V aplikace najdeme i návod, který je pouze v angličtině. Tento návod snad ani není potřeba, jelikož je ovládání opravdu jednoduché. Potěšující zprávou pro všechny je, že aplikace je zcela zdarma dostupná na Google Play.

logo-app SuperBeam | WiFi Direct Share LiveQoS Zdarma ANDROID

reklama
reklama

Lukáš Guhl

Student Vysoké školy IT. Fanoušek operačních systémů Android, iOS a všech mobilních zařízení celkově. Testuje pro čtenáře desítky aplikací týdně, které doporučuje ve svém seriálu Dotekománie doporučuje. Často lidem zdarma opravuje telefony a rád šíří informace o skvělých fintách pro Android. Na svém G+ profilu často zvěřejňuje tipy a vychytávky včetně slevových kódů a slev obchodů.

Komentáře

Jiří Věrný

23. 11. 2013, 21:22

Je k tomu potřeba NFC, nebo stačí wifi.

Pavel Černý

23. 11. 2013, 12:30

problem je pri prenosu z N4 na N7, opacne to funguje pres NFC…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim