reklama

Chrome pro Android – výrobci budou potřebovat licenci

Chrome pro Android – výrobci budou potřebovat licenci
2013-11-22T07:15:42+02:00
• 22. 11. 2013

Pokud bych měl svět Androidů rozdělit na dvě nejzákladnější skupiny, musel bych se podívat přímo na licenční podmínky. Kdokoliv si může stáhnout tento systém a upravit jej podle potřeby, nebo jej jakkoliv použít. Pokud ale již výrobce chce i oficiální aplikace – hlavně Obchod Play – musí projít licencováním. Bez něj nemůže v podstatě implementovat oficiální aplikace od Googlu.

mobile-chrome-hero

Objevují se náznaky, že do této skupiny bude zapadat i samotný webový prohlížeč Chrome. Tuto informaci dostal potvrzenou vývojář a publicista Maximiliano Firtman. Mělo by se to týkat verzí 4.4 a výše. Co to ale bude znamenat pro koncové uživatele? V podstatě vše záleží na výrobci zařízení s Androidem.

chrome-android-thumbMá hned několik možností. Nejjednodušší z nich se týká licencování Chromu, tudíž koncový uživatel bude mít tento prohlížeč k dispozici. Pokud se ale výrobce rozhodne jinak,  může využít jinou aplikaci – třeba Operu, Firefox nebo jiné prohlížeče.

Je zde možnost, aby si výrobce vyvinul vlastní prohlížeč, ale k tomuto kroku se možná odhodlají jen větší společnosti, jako je třeba Samsung.

Tímto se otevírá možnost pro konkurenční Operu a Firefox, kteří budou moci lobovat u společností, aby sáhly právě po jejich řešení. Ovšem na druhou stranu většinou firmy si nechají kompletní balíček. Bude velmi zajímavé sledovat, jestli se nějaký výrobce odhodlá k atypickému kroku.

Nemusíte se bát, že by Chrome zmizel z Obchodu Play. Pokud nebude umístěn v zařízení, budete si jej moci jednoduše doinstalovat.

Zdroj: unwiredview.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim