reklama

Obchod s aplikacemi od Opery ztrojnásobil svůj obsah za poslední rok

Obchod s aplikacemi od Opery ztrojnásobil svůj obsah za poslední rok
2013-10-25T12:00:55+00:00
• 25. 10. 2013
Thumbnail

Společnost Opera, známá především svým stejnojmenným prohlížečem, má již delší dobu otevřený vlastní obchod s aplikacemi. Ten již obsahuje přes 140 000 aplikací a jejich počet se za poslední rok ztrojnásobil. Samotný obchod generuje celkem 75 milionů návštěvníků měsíčně.

OPR81335_01_Logo-645x250

Počet denních návštěvníků nyní činí 2,6 milionu, což je více než dvojnásobek oproti loňskému roku. Obchod Opery je úspěšný hlavně na rozvojových trzích, například v Indii, Brazílii či Jižní Africe. To je způsobeno multiplatformovostí celého obchodu s aplikacemi – nalezneme zde totiž aplikace na Android, starý Windows mobile, Symbian a hlavně také na hloupé telefony pouze s javou. Ty jsou typicky v rozvojových zemích nejvíce zastoupeny a právě tyto javové aplikace tvoří 49 % stažení z celého obchodu.

Nicméně, Android vykazuje růst v těchto konkrétních trzích, jeho podíl v počtu stažení aplikací vyrostl z 11 procent v září 2012 na 32 procent v září letošního roku. Nejstahovanější javovou aplikací je Facebook chat. Pokud obchod s aplikace od Opery příliš neznáte, můžete ho navštívit zde a prohlédnout si celou jeho nabídku.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit