reklama

BenQ uvažuje o oživení výroby telefonů

BenQ uvažuje o oživení výroby telefonů
2013-10-25T11:30:13+02:00
• 25. 10. 2013

K velkému návratu se pravděpodobně chystá tchajwanská společnost BenQ. Poslední zmínky sahají k roku 2007, kdy výrobce oznámil nedosažení zisku a tak byl nucen opustit mobilní průmysl. Následovalo sloučení této divize s mobilní skupinou u Siemensu, tudíž mobilní pozůstalosti zůstaly v Německu.

BenQ

Zahraniční server DigiTimes přinesl zprávu, že společnost BenQ uvažuje o návratu na mobilní trh. Technologie za uplynulých 6 let udělaly velký krok kupředu a za tu dobu se podařilo výrobci získat potřebný kapitál z jiných oblastí, kterými jsou zejména výroba monitorů, LCD televizorů či projektorů.

Zároveň to vypadá, že BenQ nebude jediným producentem a zapojí také svoji mateřskou společnost Qisda, jejichž výrobní závod najdete také v České republice. Momentálně můžeme očekávat dvojici zařízení s označením A3 a F3, kde půjde o modely do vyšší střední třídy chytrých telefonů.

BenQ A3 dostane 4,5palcový displej s qHD rozlišením, čtyřjádrový procesor od Qualcommu, 8megapixelový fotoaparát a BenQ F3 nabídne totožný displej, čtyřjádrový procesor MT6589 od MediaTeku taktovaný na 1,2 GHz, 12megapixelový fotoaparát. V prvopočátcích budou oba telefony k dispozici pouze na domácí půdě, kdežto ostatní mobilní trhy se dočkají v prozatím neupřesněné době.

Zdroj: intomobile.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim