reklama

První tablet s Tizen odstartuje v Japonsku a bude určený pro vývojáře

První tablet s Tizen odstartuje v Japonsku a bude určený pro vývojáře
2013-10-25T12:30:03+02:00
• 25. 10. 2013

Operační systém Tizen, který je založen na linuxové bázi a který vyvíjí společnost Samsung ve spolupráci s Intelem by měl odstartovat v Japonsku v podobě  “developer kit”, určeného především pro vývojáře.

tizensylvinia331

V tuto chvíli se jedná o exkluzivní testovací zařízení v podobě 10palcového tabletu, který disponuje rozlišením 1 920 x 1 200 pixelů, čtyřjádrovým procesorem Cortex-A9 taktovaným na frekvenci 1,4 GHz, 2 GB RAM a 32GB vnitřní pamětí. K dispozici je dále Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 3.0, přední a zadní kamera, slot pro microSD. Tablet se bude dodávat v červené a bílé barvě.

Na tabletu poběží Tizen 2.1, který je koncipován speciálně pro vývojářské potřeby, kteří budou moci využít prostředí pro návrh aplikací a jejich testování. Tato vývojářská verze pochází z dílny společnosti Systena a kromě vývojářských aplikací bude obsahovat i potřebné manuály a veškerou technickou podporu. Vzhledem k omezené distribuci, která bude soustředěna právě na vývojáře, nebyla ani uvedena cena testovací soupravy. Pokud se mezi vámi naleznou netrpěliví zájemci a testování chtiví kutilové, můžete navštívit stránky Systeny, kde naleznete možnost stáhnout si image soubory a další informace pro vývojáře.

Zdroje: engadget.com, liliputing.com, liliputing.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim