reklama

Studie AdDuplex: Nokia zabírá 90% podíl na trhu s WP

Studie AdDuplex: Nokia zabírá 90% podíl na trhu s WP
2013-10-23T08:00:17+02:00
• 23. 10. 2013
1

Nejnovější studie marketingové společnosti AdDuplex, která se specializuje výhradně na operační systém Windows Phone od Microsoftu, přinesla nová čísla týkající se využití zmiňované platformy v chytrých telefonech. Podrobná zpráva nejen odhaluje, jak si jednotliví výrobci a verze systému vedou, ale její zaměření je hlavně na finskou společnost Nokia.

AdDuplex

Největší úspěch sklidila Nokia a jejich řada telefonů s přívlastkem Lumia běžící na Windows Phone 8, jejichž celosvětový podíl dosahuje téměř na 90 %. V porovnání s červencem jde o 5% nárůst nebo se srpnem o 3 %. Tento výsledek se dal očekávat, jelikož partneři Microsoftu v poslední době nepředstavují příliš nových zařízení s Windows Phone.

WP8 - zařízení - světWP - svět

Ačkoliv čínští výrobci, jako je HTC, Samsung či Huawei, mají na svém kontě již nějaká zařízení, díky široké nabídce Nokie zřejmě další výrobky v hojném počtu nepřinesou na mobilní trh. Z koláče jasně vychází, že jedna z nejlevnějších Nokií – model Lumia 520 patří mezi ty nejoblíbenější s Windows Phone 8 a jejich podíl na mobilním trhu vzrostl takřka o 6 % oproti srpnu. Následně se v závěsu táhne Nokia Lumia 920, 620 a 720.

WP8 - výrobci - svět

Mála aktivita kolem Windows Phone 7 za poslední rok zapříčinila, že si stále drží vysoké procento využití, a to 29,1 %, přičemž Windows Phone 8 aktuálně běží na 70,9 % zařízení. Číslo samozřejmě bude nadále v budoucnu růst, jen za období od srpna dodnes vzrostl podíl o 5,9 %.

WP - verze- svět

Při zaměření na pouhý Windows Phone 7,  i zde vévodí Nokia Lumia 520, kterou pronásleduje Lumia 920, 620, 710 a 800. Závěrem není od věci zmínit zajímavost, že aktuální vlajkovou loď Nokie – model Lumia 1020 nenajdeme ve všech grafech, i když na mobilním trhu je k zakoupení několik měsíců.

Zdroj: blog.adduplex.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Petr Simonides

23. 10. 2013, 21:03

Nokia má širokou nabídku, takže to je asi logické, nicméně v grafu je svým způsobem zavádějící položka ostatní, jelikož jsou v podstatě dva (4) další výrobci. Mimo jiné Huawei s W1. Je otázkou zda se tento poměr změní po uvedení modelu W2 a W3. Podle zatím známých parametrů jim dávám docela velkou šanci si vydobýt slušné procento.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat