reklama

Studie AdDuplex: Nokia zabírá 90% podíl na trhu s WP

Studie AdDuplex: Nokia zabírá 90% podíl na trhu s WP
2013-10-23T08:00:17+02:00
• 23. 10. 2013
1

Nejnovější studie marketingové společnosti AdDuplex, která se specializuje výhradně na operační systém Windows Phone od Microsoftu, přinesla nová čísla týkající se využití zmiňované platformy v chytrých telefonech. Podrobná zpráva nejen odhaluje, jak si jednotliví výrobci a verze systému vedou, ale její zaměření je hlavně na finskou společnost Nokia.

AdDuplex

Největší úspěch sklidila Nokia a jejich řada telefonů s přívlastkem Lumia běžící na Windows Phone 8, jejichž celosvětový podíl dosahuje téměř na 90 %. V porovnání s červencem jde o 5% nárůst nebo se srpnem o 3 %. Tento výsledek se dal očekávat, jelikož partneři Microsoftu v poslední době nepředstavují příliš nových zařízení s Windows Phone.

WP8 - zařízení - světWP - svět

Ačkoliv čínští výrobci, jako je HTC, Samsung či Huawei, mají na svém kontě již nějaká zařízení, díky široké nabídce Nokie zřejmě další výrobky v hojném počtu nepřinesou na mobilní trh. Z koláče jasně vychází, že jedna z nejlevnějších Nokií – model Lumia 520 patří mezi ty nejoblíbenější s Windows Phone 8 a jejich podíl na mobilním trhu vzrostl takřka o 6 % oproti srpnu. Následně se v závěsu táhne Nokia Lumia 920, 620 a 720.

WP8 - výrobci - svět

Mála aktivita kolem Windows Phone 7 za poslední rok zapříčinila, že si stále drží vysoké procento využití, a to 29,1 %, přičemž Windows Phone 8 aktuálně běží na 70,9 % zařízení. Číslo samozřejmě bude nadále v budoucnu růst, jen za období od srpna dodnes vzrostl podíl o 5,9 %.

WP - verze- svět

Při zaměření na pouhý Windows Phone 7,  i zde vévodí Nokia Lumia 520, kterou pronásleduje Lumia 920, 620, 710 a 800. Závěrem není od věci zmínit zajímavost, že aktuální vlajkovou loď Nokie – model Lumia 1020 nenajdeme ve všech grafech, i když na mobilním trhu je k zakoupení několik měsíců.

Zdroj: blog.adduplex.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Petr Simonides

23. 10. 2013, 21:03

Nokia má širokou nabídku, takže to je asi logické, nicméně v grafu je svým způsobem zavádějící položka ostatní, jelikož jsou v podstatě dva (4) další výrobci. Mimo jiné Huawei s W1. Je otázkou zda se tento poměr změní po uvedení modelu W2 a W3. Podle zatím známých parametrů jim dávám docela velkou šanci si vydobýt slušné procento.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim