reklama

Samsung zpřístupní KNOX pro všechny uživatele vybraných Galaxy zařízení

Samsung zpřístupní KNOX pro všechny uživatele vybraných Galaxy zařízení
2013-09-05T11:00:16+02:00
• 5. 9. 2013

Na dnešní keynote společnosti Samsung konané na veletrhu IFA v Berlíně jsme se dočkali mnoho novinek. Tou hlavní pak bylo uvedení high-end modelu Galaxy Note 3. Vedle uvedení nových zařízení Samsung také oznámil pár novinek v oblasti softwarových řešení. To jednou z nich je zpřístupnění bezpečnostní platformy KNOX, která nabízí komplexní zabezpečení telefonu, jež je schválené americkým ministerstvem obrany. Je potřeba podotknout, že KNOX není software, který bude dostupný v obchodě Google Play, nýbrž se jedná o proprietární řešení, které bylo původně určeno jen pro firemní prostředí, ale nyní se stává dostupným pro všechny uživatele.

Samsung-Knox

KNOX pracuje se čtyřmi úrovněmi zabezpečení: Platform Security, Application Security, Mobile Device Management a Enterprise Security. Pojďme si je trochu blíže popsat:

Platform Security – zabezpeční samotného systému

Jedná se o první obrannou úroveň, která umožňuje běh autorizovaného softwaru a sleduje jeho chování. Tato úroveň neustále sleduje linuxové jádro a v případě detekce jeho narušení zajistí následné kroky, kterými může být například vypnutí telefonu.

Samsung-Knox-Diagram

Application Security – zabezpečení aplikací

KNOX také spravuje podnikové aplikace a tyto aplikace izoluje do kontejneru a zabezpečuje silným šifrováním a odděluje je tak od osobních dat a aplikací. Součástí je také možnost vytváření šifrovaných VPN tunelů a možnosti jejich správy.

Mobile Device Management – správa mobilních zařízení

Tato funkce umožňuje administrátorům pokročilou správu koncových zařízení zašifrovaným spojením.

Enterprise Security – řešení pro podnikání

Samsung KNOX myslí i na IT segment a komplexní ochranu před únikem dat, napadením škodlivým malwarem a útoky. KNOX umožňuje oddělení osobních dat od těch firemních a nabízí jejich vysoké zabezpečení. KNOX rovněž umožňuje vyvíjení aplikací třetích stran a jejich následnou autorizaci a řízení bezpečnostní platformou KNOX.

Samsung-Knox-Business

Tou hlavní zprávou je to, že nyní budou samotní uživatelé schopni aktivace a správy bezpečnostních prvků a kontejnerů a zabezpečení svých osobních dat bez nutnosti zásahu IT profesionálů. Pokud tedy budete na pracovišti používat telefon s instalovaným KNOX softwarem, budete v něm moci vedle osobních dat bezpečně uchovávat firemní poštu, kontakt či kalendář například přes Exchange ActiveSync server.

Samsung-Knox-Application

Rovněž jsme Vás informovali o tom, že KNOX by měl využívat vestavěného antivirového řešení od společnosti Lookout, které by mělo nabídnout kontrolu v reálném čase založenou na skenovacím procesu skrze prostředky z cloudu. KNOX bude dostupný, resp. bude součástí systému na všech připravovaných zařízeních, tedy Galaxy Note 3 a Galaxy Note 10.1 (2014). Pro ostatní zařízení, tedy Galaxy S 3, Galaxy S 4 a Galaxy Note 2 komerční dostupnost zatím nebyla oznámena, ale s nasazením se u těchto modelů rovněž počítá a bude zřejmě dostupná v rámci nějaké softwarové aktualizace systému.

Zdroje: thenextweb.com, androidheadlines.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat