reklama

CyanogenMod získal investici 7 miliónů dolarů – chystá se masivní rozšíření

CyanogenMod získal investici 7 miliónů dolarů – chystá se masivní rozšíření
2013-09-18T18:30:53+02:00
• 18. 9. 2013

Společnost Cyanogen Inc. nově stojí za populární ROM CynogenMod, kterou v současnosti používá na 8 miliónů uživatelů. Díky tomuto číslu se z ní stává asi nejrozšířenější verze Androidu, která byla z počátku tvořena fanoušky pro fanoušky. Můžeme zavzpomínat, že nedávno tým vývojářů poprosil své uživatele, aby jim poslali menší finanční částku pro pořízení nového hardwaru, aby mohli zrychlit svou práci.

cyanogenmod-cid

Potřebný obnos byl nasbírán během několika hodin. Nyní se ale objevují ještě zajímavější zprávy. CyanogenMod získal finanční injekci od Benchmark Capital ve výši 7 miliónů dolarů. Zřejmě se z původního koníčku stává opravdový byznys, přičemž byly stanoveny nové cíle. Nedávno jsme se například dočkali bezpečnostních vylepšení, ale tentokrát se má tým zaměřit na jednodušší šíření oblíbené ROM, ale nezapomene se další vývoj.

V podstatě máme očekávat velmi jednoduchý instalátor, který bude dostatečně jednoduchý na to, aby jej mohl kdokoliv použít. Díky tomu se má základna uživatelů ještě zvýšit, což samozřejmě napomůže popularitě. Bohužel se zatím nikde nemluví o tom, že by se objevilo zařízení s předinstalovaným CyanogenModem. Snad se časem dočkáme, jako tomu je třeba u MIUI Rom. Samotná investice zajisté pomůže rychlejšímu vývoji a například nyní Cyanogen začal najímat nové designéry a inženýry.

Screenshot_281

Aktualizováno

Na oficiální blogu CyanogenMod byla zveřejněna informace, že v brzké době bude samotný instalátor dostupný v obchodě Play.

CMInstaller_1 CMInstaller_5 CMInstaller_7

Zdroje: techcrunch.com, mitchlasky.biz, cyanogenmod.org

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim