reklama

Blackberry Z30 už oficiálně – vylepšený hardware a nová verze systému BB10

Blackberry Z30 už oficiálně – vylepšený hardware a nová verze systému BB10
2013-09-18T16:26:16+02:00
• 18. 9. 2013

Větší varianta modelu Blackberry Z10 je tady. Na internetu jste mohli najít už pár renderů, které byly často hodně blízko novému vzhledu telefonu. Nová vlajková loď firmy Blackberry nese označení Z30 a bude prvním telefonem, který pojede na novém systému BB 10.2.

z30-black-homescreen-activeframes-front-size2-1-1

Operační systém není vše, co se bude měnit. Také se dočkáme většího 5palcového Super AMOLED displeje, který však přinese telefonu jednu menší nevýhodu oproti předchozímu modelu. Displej má rozlišení 1280×720 a hustota pixelů je pouhých 295 ppi. BlaskBerry Z10 má úhlopříčku 4,2 palce, který má hustotu 356 ppi a také větší rozlišení (1280×756). Tohle je však jediná slabina nově představeného modelu Z30. Tloušťka bude stejná, ale telefon bude vyšší a širší. Přesněji mluvíme o 140.7 mm x 72 mm.

z30-black-homescreen-activeframes-rightangle-size1-1-1

Vnitřnosti mobilu se také hodně liší. Začneme však tou největší a to je procesor. Starší model disponuje dvoujádrovým procesorem Snapdragon S4 s taktem 1.4GHz. „Zet třicítka“ bude v těle mít taktéž dvoujádrový procesor od firmy Qualcomm avšak to je vše, co mají společné. Novější model disponuje výkonnějším procesorem Snapdragon S4 Pro s taktem 1.7GHz, který bude podporovat 2GB operační paměť. Grafickým čipem se stal Adreno 320, a tak specifikace budou velmi podobné s Nexusem 4 či MotoX. Novinkou v telefonu bude neodjímatelná větší baterie s kapacitou 2880 mAh, což je oproti staršímu modelu o 1080 mAh navíc. Blackberry teď zaručuje 24 hodinovou výdrž telefonu.

Vnitřní uživatelská paměť zůstane na hodnotě 16 GB, přičemž nechybí podpora microSD karty. Také v telefonu najdeme připojení pomocí LTE, dvoupásmovou WiFi, Bluetooth 4.0 a NFC. Zadní ani přední fotoaparát nedostal vylepšení a tak se budete muset spokojit s tím, co již Blackberry nabízelo. Tedy s přední 2MPx kamerou s HD rozlišením pro videa a zadním 8MPx fotoaparátem. Další novinkou jsou nově po těle rozmístěné reproduktory.

z30-black-bbm-video-front-size1-1-1

Výše jsem psal o novém systému Blackberry 10 OS verze 10.2, jenž přinese spoustu novinek. Mluvíme například o novém BBMessages, do kterého se budete moci dostat přímo ze zamykací obrazovky. Také je tu spousta dalších novinek, které jsou zmíněny ve videu pod tímto odstavcem. Pokud patříte k vlastníkům staršího modelu Z10 či modelu Q10, tak se nebojte. Pro tyto zařízení nový systém vyjde někdy v průběhu října.

Nový mobilní telefon Blackberry Z30 by se měl začít prodávat někdy už příští týden. Prodej má začít ve Velké Británii a na Středním východě. Postupně se dostane do USA a také určitě i k nám do České republiky. Předpokládáme, že Blackberry Z30 se u nás na trh dostane, někdy před Vánocemi či dokonce už i v listopadu.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Zaměstnán v IT oboru v Praze. Zajímám se o svět moderní techniky. Vlastním a jako primární telefon používám Ulefone Power, ke kterému používám tablet Apple iPad Air 2. Dříve zastánce Androidu, nyní se chystám na přechod na systém iOS.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim