reklama

Bývalí manažeři Nokie založí novou společnost Newkia

Bývalí manažeři Nokie založí novou společnost Newkia
2013-09-08T07:00:42+02:00
• 8. 9. 2013

Bývalí manažeři finské Nokie jsou rozhodnuti založit společnost zabývající se výrobou chytrých telefonů. Ještě do nedávna zapovězené téma ožívá díky nákupu Microsoftem. Nováček bude chtít přilákat talenty, kteří se chtějí podílet na vyvíjení konkurenceschopného zařízení běžící na operačním systému od Googlu.

Newkia

Bývalý generální ředitel asijsko-pacifické pobočky, Thomas Zilliacus, založí společnost s názvem Newkia a veřejně dodal, že bude chtít stavět na zkušenostech z Nokie. Výsledkem by měl být již několik let očekávaný chytrý telefon na platformě Android. Mnoho zaměstnanců prodejem největšího a v dávných dobách také nejlepšího výrobce telefonů podalo výpověď, jelikož nesouhlasili s tímto obchodem.

„Je to přirozený konec smutného příběhu,“ řekl Thomas Zilliacus.

Finský výrobce měl již několik měsíců problémy, ze kterých mu částečně pomáhal Microsoft tříměsíčními platbami ve výši 250 milionů dolarů. Nakonec zvěsti o nové firmě začalo přitahovat klíčové zaměstnance, v jejichž zájmu je úspěšný telefon s Androidem, což by v budoucnu mohlo mít velký úspěch.

Zdroj: androidauthority.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat