reklama

Konka K5 překvapí snímačem otisků prstů

Konka K5 překvapí snímačem otisků prstů
2013-08-30T08:15:43+01:00
• 30. 8. 2013

Nový způsob spolehlivého zabezpečení uživatelům chytrých telefonů nabízí čínská společnost Konka u nedávno představeného modelu s označením K5, který jako jeden z mála nabízí snímač otisků prstů v přední části pod displejem. První zmínky o pohrávání s touto technologií tak nečekaně poprvé přichází z Číny, i když mnohem známější firmy už delší dobu hovoří o jejím využití v praxi.

Konka K5 - v prodeji

Model K5 přijde na mobilní trh ve dvou verzích, kde první varianta pojmenovaná Van Gogh má o něco lepší specifikace. Základní model uvnitř dostal čtyřjádrový procesor MT6589 od MediaTeku s frekvencí 1,2 GHz, 1GB operační paměť RAM a interní paměť na vlastní data o velikosti 4 GB. Za to vlajkový model ve verzi Van Gogh v sobě ukrývá výkonnější procesor MT6589T s taktem 1,5 GHz, 2GB operační paměť RAM, 32GB vnitřní paměť a také zmiňovaný snímač otisků prstů.

Pro obě verze platí totožný Super AMOLED displej o velikosti 4,8 palce s HD rozlišením, 13megapixelový fotoaparát, přední 1,3MPx kamerka pro videohovory, 2200mAh baterie a podpora dual-SIM. Bezpečnostní prvek u Van Gogh verze je ukryt v tlačítku Home, přičemž jeho tloušťka je pouhých 1,2mm. Využití technologie ze Švýcarska zajišťuje reflexní měření a 3D zobrazování otisku prstu, což dovoluje odemknutí telefonu po rozpoznání, otevření určitých aplikací nebo dokumentů.

Konka K5 - displej

Telefon kromě operačního systému Android přichází s nadstavbou uživatelského rozhraní Muse, přeinstalovanými bezpečnostními prvky, podporou ochrany proti krádeži či dalšími gesty pro uzamčení obrazovky. Prodejní cena základní verze byla stanovena na 1 999 jüanů (tj, v přepočtu 6 267 Kč) a u vyšší verze jde o cenu ve výši 2 699 jüanů (tj. 8 462 Kč) bez daně a dalších poplatků.

Konka K5 - balení Konka K5 - zadní část

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim