reklama

Konka K5 překvapí snímačem otisků prstů

Konka K5 překvapí snímačem otisků prstů
2013-08-30T08:15:43+02:00
• 30. 8. 2013

Nový způsob spolehlivého zabezpečení uživatelům chytrých telefonů nabízí čínská společnost Konka u nedávno představeného modelu s označením K5, který jako jeden z mála nabízí snímač otisků prstů v přední části pod displejem. První zmínky o pohrávání s touto technologií tak nečekaně poprvé přichází z Číny, i když mnohem známější firmy už delší dobu hovoří o jejím využití v praxi.

Konka K5 - v prodeji

Model K5 přijde na mobilní trh ve dvou verzích, kde první varianta pojmenovaná Van Gogh má o něco lepší specifikace. Základní model uvnitř dostal čtyřjádrový procesor MT6589 od MediaTeku s frekvencí 1,2 GHz, 1GB operační paměť RAM a interní paměť na vlastní data o velikosti 4 GB. Za to vlajkový model ve verzi Van Gogh v sobě ukrývá výkonnější procesor MT6589T s taktem 1,5 GHz, 2GB operační paměť RAM, 32GB vnitřní paměť a také zmiňovaný snímač otisků prstů.

Pro obě verze platí totožný Super AMOLED displej o velikosti 4,8 palce s HD rozlišením, 13megapixelový fotoaparát, přední 1,3MPx kamerka pro videohovory, 2200mAh baterie a podpora dual-SIM. Bezpečnostní prvek u Van Gogh verze je ukryt v tlačítku Home, přičemž jeho tloušťka je pouhých 1,2mm. Využití technologie ze Švýcarska zajišťuje reflexní měření a 3D zobrazování otisku prstu, což dovoluje odemknutí telefonu po rozpoznání, otevření určitých aplikací nebo dokumentů.

Konka K5 - displej

Telefon kromě operačního systému Android přichází s nadstavbou uživatelského rozhraní Muse, přeinstalovanými bezpečnostními prvky, podporou ochrany proti krádeži či dalšími gesty pro uzamčení obrazovky. Prodejní cena základní verze byla stanovena na 1 999 jüanů (tj, v přepočtu 6 267 Kč) a u vyšší verze jde o cenu ve výši 2 699 jüanů (tj. 8 462 Kč) bez daně a dalších poplatků.

Konka K5 - balení Konka K5 - zadní část

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim