reklama

Rok 2017 – 75 % zisku u aplikací bude z in-app nákupů

Rok 2017 – 75 % zisku u aplikací bude z in-app nákupů
2013-08-14T13:41:01+01:00
• 14. 8. 2013

Trh se smartphony a tablety neustále roste, přičemž můžeme sledovat klesající zájem o běžná PC. Tento trend se taktéž odráží na samotném obsahu. Každým rokem se Google a Apple chlubí většími čísly týkající se aplikací, her a jiného obsahu pro chytrá zařízení. App Store od Applu zatím vede ve výdělku pro vývojáře, ale Google tento náskok pomalu dohání. Společnost Juniper Research se ale podívala na ne příliš vzdálenou budoucnost a odhaduje, že v roce 2017 bude mít trh s aplikacemi pro smartphony a tablety hodnotu 75 miliard dolarů, což je asi 1.5 biliardy Kč.

smartphonemoney

Ovšem v této analýze se také zmiňuje, že společnosti jako Microsoft a Amazone budou hrát významnou konkurenční roli. Třeba se dočkáme vyrovnaného souboje čtyř společností. Nejmenší roli budou hrát aplikace, které se budou spoléhat na jednorázové zaplacení při stažení. Až 75 % zisků bude z mikroplateb přímo v aplikacích a hrách, ale zde bude také hrát důležitou roli i samotná reklama. Odhaduje se, že někteří vývojáři budou schopni dosáhnout na 100% monetizaci díky kombinaci reklam a in-app plateb.

U tabletů dojde taktéž k významnému růstu. V současnosti jsou příjmy kolem 7.8 miliard dolarů, ale v roce 2017 stoupnou na 26.6 miliard dolarů. V celém tomto odvětví budou hrát významnou roli samozřejmě hry, které zaujmou 32 % trhu.

Zajímavé bude sledovat společnost Microsoft, jestli se jí podaří prosadit v mobilním trhu, jelikož zatím zaujímá její systém jen minoritní část. Nedá se předvídat, jak moc poroste podíl systému Windows Phone, ale některé trhy již zaznamenávají výrazný růst.

Zdroj: pocket-lint.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim