reklama

Přestřelka kolem Androidu u nového Nexusu 7

Přestřelka kolem Androidu u nového Nexusu 7
2013-08-10T07:53:27+01:00
• 10. 8. 2013

Nový Nexus 7 se začal prodávat s Androidem 4.3, díky čemuž se stal prvním zařízením s touto verzí systému. Bohužel doposud nebyly k dispozici zdrojové kódy s binárními soubory, a to ani ovladače k hardwaru. Největší problémy měl dělat výrobce Qualcomm, který nechtěl dle dostupných informací zveřejnit své ovladače a posouvat je do open source kódu. Následně se manažer AOSP Jean-Baptiste Quéru (JBQ) roznítil natolik, že se rozhodl opustit své místo v Googlu kvůli těmto problémům. Ve skutečnosti se údajně snažil několik měsíců o to, aby Qualcomm vše vypustil.

nexusae0_2013-08-09-17_53_58-Factory-Images-for-Nexus-Devices-Android-Google-Developers_thumb

Následně vznikla petice a zřejmě až ohlášený odchod manažera donutil společnosti jednat. Celou pravdu se nedozvíme, ale ve výsledku zde máme od Googlu kompletní zdrojové soubory, přičemž jsou k dispozici i ovladače od Asusu, Broadcomu a Qualcommu.

nexusae0_2013-08-09-17_53_42-Binaries-for-Nexus-Devices-Android-Google-Developers_thumb

Jedná se o dobrou zprávu, jelikož nyní může započít vývoj ROM a jiných modifikací systému. Ve výsledku se také jedná o záchranu Nexusu 7 (2013) v případě, že se budete muset vrátit k původnímu Androidu.

Ovšem ve vzduchu zůstává zatím nezodpovězená otázka. Opustí Jean-Baptiste Quéru (JBQ) svou pozici, nebo zůstane? Jakmile se dozvíme více informací, budeme vás informovat.

Zdroje: androidpolice.com, developers.google.com, developers.google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim