reklama

Hugo Barra odchází z Googlu a míří do Xiaomi

Hugo Barra odchází z Googlu a míří do Xiaomi
2013-08-29T05:59:00+02:00
• 29. 8. 2013
2

Hugo Barra zastával u Googlu pozici viceprezidenta produktového managementu pro Android a můžete si ho pamatovat z několika posledních akcí, kde například představil nejnovější Nexus 7 nebo Chromecast. Již včera se objevily první informace o odchodu z Googlu, ale dnes je již vše potvrzeno.

3_-_Nexus_73

Samozřejmě se spekulovalo o tom, kam má nyní Hugo Barra zamířeno, ale dnes časně brzo ráno našeho času zveřejnil příspěvek na svém profilu G+ odhalující jeho další kroky. Novým zaměstnavatelem se stala čínská společnost Xiaomi. Tento asijský výrobce je znám především svým takřka nulovým marketingem. Raději investuje finance do vývoje, přičemž bez velkých investic do reklamy nemusí zvyšovat cenu chytrých zařízení.

Hugo Barra bude u Xiaomi zastávat opět pozici viceprezidenta a jeho úkolem bude napomoci společnosti lépe prorazit na globálním trhu. Tudíž se naplňují původní ohlášené plány a již brzy můžeme očekávat oficiální dostupnost Xiaomi smartphonů a zřejmě tabletů i u nás.

Zdroj: plus.google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ondřej Gardavský

29. 8. 2013, 7:59

Tak to ho možná uvidím na té prezentaci pátého září, tenhle pán prezentace vždycky uměl (a já ho za to obdivuji), tak by toho Xiaomi mohlo na své akci roku využít… i když nejspíš ne, ta prezentace je hlavně pro čínské publikum a bylo by to v docela rychlém sledu (i když ty námluvy určitě nějakou dobu probíhaly).

Ondřej Gardavský

29. 8. 2013, 8:12

Teď jsem projel Weibo a Hugo tam opravdu bude, potvrdil to na svém oficiálním kanále i Lin Bin, jeden z jednatelů Xiaomi. Už ho prý začali učit čínsky :)

http://weibo.com/1689618340/A6Xn41KTe

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat