reklama

Google Mapy a Waze – služby začaly prorůstat

Google Mapy a Waze – služby začaly prorůstat
2013-08-20T16:41:54+01:00
• 20. 8. 2013
3

V červnu jsme se dočkali poměrně netradiční informace o tom, že Google kupuje navigaci Waze, která je tvořena převážně samotnými uživateli. Ti právě přinášejí do databáze důležité informace o dopravě, uzavírkách a tak podobně. Google musel za tuto službu zaplatit přibližně jednu miliardu, přičemž jsme jen mohli čekat, kdy se začne s integrací.

waze_incident

Objevovaly se spekulace, že by mohlo dojít ke zrušení Waze a kompletnímu začlenění do Google Map a navigace. Ovšem společnost z Mountain View dokazuje, že bude pracovat na obou službách současně. Google Mapy nyní budou poskytovat aktuální informace o dopravě při navigování, takže budete moci sledovat, kde jsou práce na silnici, zdržení, atd. Bohužel v oficiální zprávě se také uvádí, že nové funkce budou dostupné jen pro tyto země: Argentina, Brazílie, Chile, Kolumbie, Ekvádor, Francie, Německo, Mexiko, Panama, Peru , Švýcarsko, Velké Británie a USA.

Navíc Waze se nyní dočkal rozšíření ve webové verzi o Street View a satelitní snímky. Dále zde najdeme další možnosti ve vyhledávání, přičemž byla rozšířena databáze.

2013-08-20 14.20.34

Ačkoliv se jedná o pozitivní informace, tak si u nás budeme muset počkat na tento typ dat v aplikaci Mapy pro Android a iOS. Ovšem na druhou stranu se již podobná data objevují v českých mapových podkladech, takže ve výsledku můžeme očekávat jen upřesnění.

Zdroj: google-latlong.blogspot.co.uk

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Štěpán Dalecký

20. 8. 2013, 17:03

Uzavírky se ukazují, nicméně navigace Googlu naviguje i skrz uzavřené úseky. Nebo alepoň teď při bourání mostů na D1.

Karel Havlas

20. 8. 2013, 17:03

Ještě doplním, že to byla barevná ikona dopravní značky práce na silnici.

Karel Havlas

20. 8. 2013, 16:58

No mě se uzavírky na silnicích v Google mapy při navigaci občas ukazují.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim