reklama

Dotekománie doporučuje #5 – Titanium Backup (root)

Dotekománie doporučuje #5 – Titanium Backup (root)
2013-08-24T11:50:10+01:00
• 24. 8. 2013
3

Hlavním kladem Androidu je možnost všemožných editací včetně alternativních ROM. K tomu patří i zálohování. Na Google Play je k zálohování nespočetně mnoho aplikací, ovšem k nejlepším patří Titanium Backup.

unnamed

Titanium Backup nabízí komplexní řešení v zálohování. Jedná se o aplikaci, která již delší dobu neustále setrvává na prvních pozicích v celkové prodejnosti na Google Play. Není se čemu divit, Titanium Backup je vývojáři vyvíjen několik let a je t0 opravdu znát.

Neúměrné množství funkcí, kterými Titanium oplývá, z něj dělá nezbytnou aplikaci pro každého, kdo se chystá instalovat nové ROM, či jen předcházet ztrátě všech aplikací a jejich dat.

unnamed_2_ unnamed

Titanium umožňuje vytváření nepřeberného množství filtrů pro zálohy, ale také nejrůznější datové profily, které si uživatel sám vytvoří a navolí podle svých potřeb. Další důležitou součástí je tzv. záloha do cloudu. I zde vývojáři nezaspali dobu a v aplikaci si uživatel může navolit, kam se budou zálohovaná data nahrávat do cloudu. Toto ovšem není podmínkou, jelikož záloha může být pouze lokální – tedy na paměťovou kartu. Uživatelské prostředí může vyvolávat dojem nepřehlednosti, avšak po bližším zkoumání se každý uživatel po chvíli v menu vyzná. Plánovač je v aplikaci také, čímž uživatel získá plnou automatickou podporu pro zálohy všech navolených aplikací.

unnamed_1_ unnamed_3_

Titanium není pouze pro zálohy aplikací, důležitou součástí je záloha SMS, kontaktů a dále také uložených přístupových bodů (Wi-Fi) nebo bluetooth spárovaných zařízení. Vše jde samozřejmě jednoduše obnovit, a proto již není nutné mít nainstalovány aplikace zaměřené přímo na zálohu těchto informací (sms, Wi-Fi, BT, atd).

unnamed unnamed_1_

Na Google Play je Titanium Backup ke stažení zdarma. Jedná se o verzi, která nepodporuje automatické obnovování bez potvrzení a další vychytávky. K tomu, aby bylo vše plně automatické, je nutné dokoupit tzv. unlock key – oficiální přídavek, který aplikaci odemkne. Pokud budete chtít plnou kontrolu nad všemi funkcemi, je nutné mít rootnutý telefon.

logo-app Titanium Backup ★ root Titanium Track Zdarma ANDROID

logo-app Titanium Backup PRO Key ★ root Titanium Track 119,99 Kč ANDROID

reklama
reklama

Lukáš Guhl

Student Vysoké školy IT. Fanoušek operačních systémů Android, iOS a všech mobilních zařízení celkově. Testuje pro čtenáře desítky aplikací týdně, které doporučuje ve svém seriálu Dotekománie doporučuje. Často lidem zdarma opravuje telefony a rád šíří informace o skvělých fintách pro Android. Na svém G+ profilu často zvěřejňuje tipy a vychytávky včetně slevových kódů a slev obchodů.

Komentáře

Igor Ďurček

24. 8. 2013, 13:19

Kedze neovladam anglictinu chcem sa spytat ci je tato aplikacia prelozena do CZ alebo Sk jazyka…. :-)

Antonín Drašnar

24. 8. 2013, 16:38

Ano je. ;)

Igor Ďurček

24. 8. 2013, 23:23

Vdaka…. :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim