reklama

CyanogenMod nabídne panel rychlých nabídek přímo v notifikační liště

CyanogenMod nabídne panel rychlých nabídek přímo v notifikační liště
2013-08-25T10:45:58+01:00
• 25. 8. 2013
2

Nedávno jsme se u systému Android dočkali nové nabídky rychlých voleb a přepínačů, která je umístěna v oblasti notifikační lišty. Pokud použijete gesto s dvěma prsty na vysunutí této lišty, rovnou se dostanete na panel s přepínači, odkud se můžete dostat i do nastavení smartphonu. Samozřejmě to jde i přes tlačítko v notifikační liště, ale mnozí stále dávají přednost jednoduššímu umístění.

Quick Settings Re-write

Doposud to bylo řešitelné jen instalací nějaké speciální aplikace, která vám nad notifikací přidala možnosti pro ovládání smartphonu. Samotný CM měl tuto možnost také v sobě zabudovanou, ale jednalo se nadstandardní řešení. Tým CyanogenMod nyní zakomponuje podobnou nabídku přímo do notifikační lišty, ale nebude potřeba vytvářet rozsáhlý kód. Sami uvádějí v příspěvku na G+, že nemuseli psát víc jak 3000 řádků kódu – stačilo jen asi 370. V podstatě vezmou panel rychlého nastavení a přeorientují jej do notifikační lišty nad oznámení.

QS 1 QS 2

Jelikož je zde poměrně málo místa, tak se nabídka bude posouvat. Tudíž již nebudete muset používat gesto s dvěma prsty, nebo první stáhnout notifikační lištu a následně klikat na přepínač. Zatím se jedná jen o oznámení, takže si budeme muset počkat, až se novinka dostane do nightly verze. Sami fanoušci ale měli k této nabídce připomínky, které tým vyslyšel. Ve výsledku si budete moci přeskupit tuto nabídku pro lepší ovládání.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Peter Pavlovič

25. 8. 2013, 11:39

„Doposud to bylo řešitelné jen instalací nějaké speciální aplikace, která vám nad notifikací přidala možnosti pro ovládání smartphonu. Tým CyanogenMod nyní zakomponuje“

Uff, zrovna pre CM toto nie je žiadna novinka, funguje to už od CM7. Power widgety ste niekedy videli? :) Dokonca aj ten G+ post sa im venuje („death of power widgets“)

Přemysl Vaculík

VIP 25. 8. 2013, 11:55

Zapomněl jsem a omlouvám se. Od doby, co mám Nexus, neměl jsem potřebu mít CM. Skončil jsem někde u CM9.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim