reklama

Android s QWERTY klávesnicí? Naděje umírá poslední!

Android s QWERTY klávesnicí? Naděje umírá poslední!
2013-08-24T21:38:23+01:00
• 25. 8. 2013

S příchodem smartphonů jsme si mohli všimnout, že se začaly vytrácet některé konstrukce mobilů. Třeba véčkové typy naleznete jen v Asii, ale zřejmě se objeví znovu i na jiných trzích. Ovšem v případě mobilů s QWERTY klávesnicí se dalo skoro říci, že jejich doba dávno skončila. Všimli jsme si u našich čtenářů, že ještě nějakou dobu volali po těchto zařízeních, ale nabídka je dnes nulová. Možná ještě zakoupíte někde na internetu starší model, ale jedná se spíše o unikát.

Možná se ale doba QWERTY vrátí. Nejnovější informace napovídají, že Motorola připravuje poslední model ze své původní linie, než přišel model Moto X. Novinka se má jmenovat Droid 5 a bude určena pro amerického operátora Verizon. Zřejmě bude vycházet po hardwarové stránce z některého současného modelu Droid. Zatím neznáme oficiální datum představení, ale některé zdroje napovídají, že by to nemuselo dlouho trvat.

droid5version

U konkurenční společnosti LG by se měl ale připravovat podobný model, který bude taktéž vybaven vysouvatelnou QWERTY klávesnicí. Měl by být znám pod názvem LG Enact a opět bude určen pro Verizon. Ve výbavě nalezneme 4palcovým displejem s rozlišením 800 x 480 pixelů a na zadní straně 5MPx foťák. Více není známo.

BSK--LvCIAENrUG

Jak je vidět, tak minimálně v USA u jednoho operátora najdou zákazníci rovnou dva modely ze staré školy. Bohužel zatím nemůžeme očekávat, že by se tyto smartphony objevily v Evropě, ale pokud se třeba podíváme na Samsung, který představil véčkový Android, tak se možná staré časy jednou vrátí. Samozřejmě bude záležet jen na výrobcích, jestli budou chtít obnovit výrobu takových mobilů a jestli bude dostatečný zájem.

Zdroje: androidpolice.com, theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim