reklama

Oppo: stáhněte si CyanogenMod do svého mobilu

Oppo: stáhněte si CyanogenMod do svého mobilu
2013-07-31T07:45:48+01:00
• 31. 7. 2013
1

Druhý největší čínský výrobce mobilů, společnost Oppo, doporučuje svým zákazníkům CyanogenMod. Na první pohled to zní celkem šíleně, ale je tomu doopravdy tak.

Oppo_Find_5_01_CM

Dnešní politika výrobců smartphonů není příliš příznivá pro uživatele, kteří si rádi hrají se svým mobilem. Jako příklad nám může posloužit společnost HTC. Abyste si do jejich zařízení mohli nainstalovat komunitní verzi Androidu (jinými slovy ROMku), tak si musíte odemknout bootloader. To jde jen přes web HTCdev.com a zároveň tímto krokem ztrácíte záruku na základní desku.

Oppo na to jde jinak. Společnost se snaží prosadit a zatím slaví jeden úspěch za druhým. V poslední době vesele propaguje CyanogenMod. Možná je to kvůli faktu, že oficiální software není tak dobře odladěný. Možná chce jen společnost proniknout více mezi vývojáře.

Skutečný záměr bohužel neznáme, ale můžeme si ukázat způsoby propagace.

V první řadě tu je YouTube. Během včerejška se na oficiálním kanálu výrobce objevilo video, kde vystupuje Pete Lau (vice prezident společnosti OPPO) a XpLoDWilD (vývojář CyanogenModu). Něco takového tady ještě nebylo. Samotný obsah videoprezentace je spíše reklamní. Oba si vychvalují jednen produkt – Oppo Find 5.

Dále tu jsou oficiální webové stránky produktu. Kromě technických specifikací a spousty obrázků zde najdeme i část, která je věnovaná právě ROMkám. Není tu jen CyanogenMod, ale i AOSP nebo Paranoid. Navíc po kliknutí na odkaz „LEARN MORE“ jste přesměrování přímo na fórum XDA-developers.com.

romky

A nakonec se dostáváme i k Twitteru. Oppo si chválí kvalitu CyanogenModu a doporučuje ho svým uživatelům. CM zase retweetuje a děkuje. No není to jedna velká šťastná rodinka?

romky

CyanogenMod pro Find 5 je každý den mnohem stabilnější. Stáhněte si ho z bit.ly/Find5CM

Zdroj: twitter.com

reklama
reklama

Android programátor, co se zajímá o nejrůznější mobilní technologie a sítě.

Komentáře

Jirka Dittrich

31. 7. 2013, 9:59

Takhle ma vypadat podpora ze strany vyrobce

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim