reklama

Odešel z Nokie a pouští se do výroby mobilů – už zase

Odešel z Nokie a pouští se do výroby mobilů – už zase
2013-07-04T09:00:03+01:00
• 4. 7. 2013

Již je to nějaký ten pátek, co se skupinka lidí rozhodla odejít z Nokie kvůli tomu, že se výrobce rozhodl ukončit vývoj systému MeeGo. Nyní jsou známi pod názvem Jolla a již představili první smartphone se systémem Sailfish OS. Následně jsme se dočkali projektu Kazam, za kterým stojí bývalí zaměstnanci společnosti HTC. Nyní zde máme další projekt a pro změnu za vším stojí Heikki Sarajärvi, který pracoval pro finského výrobce.

img4x3

Společně s 16 dalšími lidmi založil společnost Adaia, která se chce neúprosně pustit do výroby smartphonů. Pokud byste čekali cenově dostupná zařízení,  překvapíme vás. Cílem projektu je nabídnout zařízení, jejichž cena bude v rozmezí 1300 až 6500 dolarů.

Už jen proto bychom čekali, že se bude jednat o vyšperkované mobily, které si budou kupovat jen nadšenci do módních výstřelků, ale opak je pravdou. Hlavně se nový výrobce zaměří na odolnost a výdrž smartphonů. Dokonce se mluví i o možnosti satelitního připojení, takže by se mohlo jednat o zařízení, která budou určena i do extrémních podmínek. Rozměry displeje budou kolem hodnoty 4,8 palce a jejich váha v rozmezí 240 až 250 gramů.

Pokud se ptáte na systém, bude se jednat opět o Android, stejně jako u projektu Kazam. Jde snad o náznak, že bývalí zaměstnanci chtějí raději Android? Možná to tak brát můžeme, ale v podstatě nemají na výběr. Windows Phone je příliš drahý a nic dalšího nepřipadá v úvahu, pokud nepočítáme nedokončené Ubuntu Touch nebo systémy bez ekosystému – Firefox OS a Sailfish OS.

Adaia by měla novinky představit během příštího roku, můžeme se tedy těšit na jedny z nejodolnějších smartphonů na světě, které budou ve volném prodeji.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim