reklama

LTE je už i na Mount Everestu

LTE je už i na Mount Everestu
2013-07-05T09:38:06+01:00
• 5. 7. 2013
2

Operátoři se musí pořád něčím chlubit. Pokud to nejsou revoluční tarify, tak je to spolehlivá všudypřítomná a nepřekonatelná síť. A ta je už několik let dostupná na Mount Everestu.

teliasonera_cell_tower_everest

Určitě znáte ten pocit, kdy si jen tak řeknete, že si vyrazíte na Mount Everest. Ovšem hned nato vás zajisté napadne, jestli tam je signál. Odpověď je ano. Už od roku 2007, kdy se společnosti Huawei a China Mobile dohodly na spolupráci. V té době zde byla umístěna první GSM buňka. Energii jí dodávají solární panely.

Hlavní motivací pro výstavbu sítě byly Olympijské hry. Toho času se totiž konaly k Pekingu a osmitisícovka byla jednou z mnoha zastávek olympijské štafety.

O tři roky později si místní mohli užívat už i 3G síť. A díky ní zde byl tak uskutečněn letos první videohovor z nejvyšší hory světa. Dnes je na nejvyšší hoře světa už i LTE. Opět zásluhou stejných společností. K tomuto faktu se vyjádřil David Wang, prezident pro bezdrátové sítě společnosti Huawei:

„Spuštění 4G na Mount Everestu je důležitý milník ve světové výstavbě LTE TDD. Jsme velice šťastni, že se nám to povedlo a  těšíme se na budoucí spolupráci s mnoha operátory po celém světe. Chceme přinést nejrychlejší mobilní sítě kdykoliv a kamkoliv.“

Já jen doufám, že se nejrychlejší síť brzy dostane na více míst Česka. Upřímně si myslím, že bude mít rozhodně širší využití, než někde v Himalájích. Snad dosáhne i na Sněžku.

Zdroje: tech.fortune.cnn.com, intomobile.com

reklama
reklama

Android programátor, co se zajímá o nejrůznější mobilní technologie a sítě.

Komentáře

Na Mt. Everest je LTE a u nás je pokrytých tak 5% území ani ne :D

Adam Kováč

18. 7. 2013, 15:17

5% území 3Gčkem :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim