reklama

Huawei K3V3 nabídne až 8 jader a celkem zajímavé technologie

Huawei K3V3 nabídne až 8 jader a celkem zajímavé technologie
2013-07-04T06:38:37+01:00
• 4. 7. 2013

Pokud si dnes vybíráte smartphone, tak znalejší se dívají i po procesoru. V současnosti se za špičku považuje Snapdragon 800 od Qualcommu nebo Exynos 5 Octa s 4+4 jádry od Samsungu. Huawei nechce stát stranou a již nyní se připravuje nejmodernější procesor, který nese název K3V3. I v tomto případě můžeme počítat s jádry Cortex A15, která nabízejí dostatečný výkon a díky 28nm výrobní technologii nejsou náročná ani na energii.

huawei-logo.jpg

U K3V3 se zatím přesně neví, jestli Huawei sáhl po big.LITTLE architektuře, ale již nyní se spekuluje, že novinka bude mít až 8 jader. To by mohlo nasvědčovat tomu, že zde budou čtyři jádra Cortex A15 a čtyři Cortex A7. Taktovací frekvence se má pohybovat kolem hodnoty 1.8 GHz a grafiku bude zaštiťovat zatím blíže nespecifikovaný čip od MALI.

Mohlo by se jednat o celkem běžný procesor, ale spekulace jdou dál a čínský zdroj uvádí, že jsou v K3V3 obsaženy i novější technologie. Jedna z nich by měla napomáhat auto nabíjení baterie nebo nějak kompenzovat spotřebu při vyšší teplotách SoC. Zároveň by mělo docházet k chlazení k některých komponent. Prozatím netušíme, jestli Huawei má v plánu takto pokročilejší SoC, ale rozhodně by bylo zajímavé jej srovnat s konkurencí.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim