reklama

Dodávky tabletů v Q2 2013 – Android zaujímá 67 %

Dodávky tabletů v Q2 2013 – Android zaujímá 67 %
2013-07-29T17:47:12+02:00
• 29. 7. 2013

Ještě nedávno jsme mohli vidět, že Apple jednoznačně vládne tabletovému trhu. To se mu dařilo po dlouhou dobu díky jednomu modelu, ale nyní má v nabídce i menší variantu iPad mini. Zřejmě ani toto rozšíření nabídky nepomohlo a v tomto roce nestačí na svého úhlavního rivala – Android.

V druhém kvartálu minulého roku bylo dodáno 36.1 miliónů tabletů, přičemž Apple obsáhl 17.0 miliónů kusů. Androidí modely trochu převyšovaly toto číslo – 18.5 milióny kusů. Minoritní zařízením byly tablety s Windows 8/RT, kterých bylo dodáno jen cca 200 000. Razantní skok nastal až ve druhé čtvrtletí tohoto roku – došlo k meziročnímu navýšení dodávek o 43 % na 51.7 miliónů kusů všech tabletů.

Screenshot_127

Ovšem tentokrát se jednoznačným vítězem stává Android se 34.6 milióny tabletů. Na druhém místě je Apple s 14.6 milióny iPadů. Pokud se podíváme na celkové zastoupení operačních systémů, tak Android zaujímá 64 % dodávek a iOS 28.3 %. Systém Windows má pouhých 4.5 %.

Je nutné ale upozornit, že u Applu se nyní očekávají nové modely, takže i z tohoto důvodu mohou být dodávky oslabeny.  Proto je nutné si počkat minimálně na druhou polovinu roku 2013. U androidích tabletů je důležité upozornit, že značnou část zaujímají menší výrobci, kteří dokáží produkovat velké množství levných zařízení.

Ačkoliv tato čísla pocházejí z průzkumu společnosti Strategy Analytics, tak se dají považovat za velmi přesná, jelikož nedávno sám Apple uvedl, že došlo k poklesu prodeje iPadů. Konkrétně se jednalo o 14% meziroční propad.

Zdroj: strategyanalytics.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat