reklama

Apple si chce patentovat navigaci typu Waze

Apple si chce patentovat navigaci typu Waze
2013-07-06T10:30:31+01:00
• 6. 7. 2013

Google nedávno oficiálně oznámil, že kupuje navigaci Waze za 1 miliardu dolarů. Ovšem nyní je v tomto ohledu také vyšetřován FCC, jestli nedochází k monopolizaci nebo nesprávným obchodním praktikám. Ačkoliv nemáme potvrzeny informace z doby, kdy se jednalo s jinými společnostmi, tak prý projevil zájem Facebook a Apple. Nyní se asi ukazuje, proč společnost z Cupertina chtěla odkoupit Waze.

Google-Apple-Waze-icons

Zahraniční média si všimla nebývalé podobnosti nové patentové přihlášky Applu ohledně navigace a spíše její popis zaměřující se zjišťování stavu dopravy. V tuto chvíli se některé společnosti snaží získávat ze smartphonů data pro interpretaci stavu dopravy, čehož si můžeme všimnout u navigace od Googlu, ale nová přihláška Applu popisuje i interakci se samotným majitelem smartphonu (řidičem), který by reportoval dodateční informace. Těmi se myslí například možnost ohlásit silný provoz, uvolnění silnice, zátarasy, stavební práce a tak podobně. Navíc uživatelům by nabídla i další dodatečné informace o lokalitách, cestách nebo zajímavých bodech.

apple-maps-ratings-alerts

Samozřejmě se zde má podle patentu myslet i na oznámení, varování a informace, které napomohou řidičům. Vše by mělo pracovat v reálném čase, ale již několik zahraničních médií poznamenalo, že při čtení popisu patentové přihlášky se jim vybavila navigace Waze. Někteří dokonce hledají v tomto ohledu i původní záměr o odkupu, jelikož ihned po začlenění Waze do navigace od Applu by došlo k ochraně díky patentu. Nyní bude zajímavé sledovat, jestli patent bude schválena a jestli se nakonec přistoupí k jeho použití.

Zdroje: 9to5mac.com, technobuffalo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim